Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat nyugtalanságot,...

Okozhat nyugtalanságot, alvászavart egy szoptatott kisbabánál, ha az anya dohányzik?

Figyelt kérdés
2009. febr. 25. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem okozhat, ha ismersz ilyen kismamát,mondd meg neki, hogy vagy szoptasson vagy dohányozzon.


A nikotinos anyatej nem jó a babának!!!

2009. febr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem tudom, mert nem ismerek olyan anyát, aki szoptatás közben dohányzik!!! Én dohányoztam terhesség előtt és semmi energiámba nem került leszokni róla. Már 7,5 hós a babám, szoptatok még és természetesen nem dohányzom!!! A nikotin átmegy a tejen keresztül a babába s tönkreteszi a baba kis szervezetét, csontjait, agyát! Biztos vagyok benne, hogy sok problémát okozhat (akár tartósat is!). Tudom, hogy nem ez a kérdés, de nem hiszem el, hogy valaki nem tud leszokni a dohányzásról, főleg terhesség és szoptatás alatt... Minden lehetséges, csak akarni kell!
2009. febr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Szoptatás alatt senki ne dohányozzon!

Vagy baba, vagy cigi...

2009. febr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
a dohányzás felnőtt embereknél is okoz ilyen tüneteket, így valószínű a babáknál is a sok egyéb más próblémával együtt, és sajna ő még nem tud tiltakozni
2009. febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A szoptatás alatti dohányzás, ha az napi kb tíz szál, nikotinmérgezést okozhat a babának. Én sem cigiztem míg szoptattam és terhes voltam. Azóta sajna visszaszoktam. :((
2009. febr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a dohányzó nők ha teherbe esnek a terhesség alatt eleve rosszul vannak a cigitől - legalábbis a szerencsésebbek- így könnyebb lemondani róla. A szoptatás alatt már nem biztos hogy így van, így akkor még nehezebb, de megéri nem dohányozni a baba egészsége érdekében. Ha nem tudsz leszokni ne rágd magad, keress fel inkább egy szakembert aki segít. (véleményem szerint a dohányzásról nem lehet pusztán akaraterővel leszokni) Én is dohányoztam a terhesség előtt, sőt a férjem a mai napig dohányzik, de amióta megtudtuk hogy babát várunk, a lakásból is szigorúan száműztük a cigit! Most 2,5 hós a kisfiam, sajnos nem szoptatok mert nincs tejem, de mégsem akarok újra dohányozni. Próbálj meg leszokni ha tudsz, mindenképpen az lenne a legjobb a babának!
2009. febr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajna nekem van ilyen ismerősöm aki cigizett végig a szoptataás alatt is hát szegény lurkók nagyon betegesek légcsőhurut,asztma,stb.:-((((((
2009. febr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor azért vgyok elkeseredve,mert nem értem hogyan lehet,hogy egy anya így kínozza a gyermekét aki még nem tudja azt mondani,hogy köszöni szépen nem kér belőle.Neki nincs joga egészségben kezdeni az életét?

Senkinek nincs joga mérgezni egy védtelen kisbabát!!!

Az anyuka dohányozzon ha akar,de soha ne a kisbabája társaságában és VEGYEN TÁPSZERT!!!(bár az biztos a cigipénzből menne:(

Remélem nem voltam rosszindulatú csak nagyon dühös vagyok ha ilyet kell olvasnom:(

2009. febr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!