Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járni tanuló babára adtok...

Járni tanuló babára adtok használt cipőt, vagy az újhoz ragaszkodtok?

Figyelt kérdés
Az első gyereknek anno újat vettem, most viszont rengeteg jó állapotú használt cipőt kaptam és sajnálnám kidobni.
2011. nov. 5. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a gyógytornász mondta, hogy ne adjak rá használt cipőt. Minden baba más, más a lábformájuk, másképpen tapossák ki a cipőt. És ezért mondta, hogy cipőből csak újat.
2011. nov. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak újat, és jó minőségüt vettünk neki...a ruhán ezt megspóroltuk(használtakat vettünk), de erre eléggé figyeltünk.....
2011. nov. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

csak és kizárólag újat. inkább rossz minőségűt mint használtat, azt már valaki kitaposta. egy járni tanulónak meg kifejezetten veszélyes lehet szerintem a használt cipő mert ha rosszul van kitaposva a babának rosszul fog állni a lába benne és ezt tanulja meg, így fogja tartani, járni amitől lehet fájni fog a lába már tizenévesen.

ráadásul tényleg ott van a deichmann ahol 2000.-ért már lehet venni cipőt de a bakancsok is 4000.-ba kerülnek. kb. ennyi a használt is, akkor minek kockáztatni?

2011. nov. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kislányom most 20 hónapos de most kapta meg tőlünk első új csizmáját.Addig csak örökölt cipőket, szandákat,csizmákat hordott. Teljesen szépen jár, nem görbe a lába.De ha megtehettük volna valószínű újat veszünk neki.
2011. nov. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is újat veszek neki. Kb másfél éves volt a fiam,mikor ráadtam egy használt cipőt. Olyan gombás-ekcémás lábfertőzést kapott,hogy majdnem egy évbe telt,mire meggyógyult a seb és a körmök a lábán. Inkább rászánom a pénzt, jó lesz Öcsinek..
2011. nov. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen újat. Vannak dolgok, amiken nem spórolok. Én is kaptam, de nem adtam rá a gyerekre. Az egyik unokahúgom most 14 éves, 7-8 éves korában jött ki neki, hogy a használt cipők miatt egyszerűen borzalmas a járása. (Több orvos is mondta.) Befelé fordul a lábfeje, lúdtalpas meg még mit tudom én mi baja van. A háta is fáj emiatt stb. Nem voltak túl jó anyagi helyzetben, rászorultak a használtra, meg a kínaira. Első lépésnek se kínait, se használtat, semmiképpen. Ezen te se spórolj, ne ezen múljon a gyereked lábának az egészsége.
2011. nov. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!