Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 13 hetes és nem akar...

Babám 13 hetes és nem akar enni. Segítség. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Elutasítja a cicit, az üveget és rengeteget sír, bár 60 grammokat ha eszik, akkor nem kér többet és elégedett. Félek el apad a tejem, de amitől jobban, hogy éhen marad. Széklete nem volt még a 7en. Éjszakánként sokat fel van, sírdogál. Mihez kezdjek? Lassan megőrülök.
2011. nov. 5. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mennyit alszik napközben, mennyi időt van ébren egyhuzamban nappal? Mikor szoktad megetetni, ébredés után vagy alvás előtt? Amikor felébred, sír, hogy éhes? Hogy megy a szoptatás, 60 ml után már nem kér többet?

A szorulására most már adni kellene neki valamit, vagy meghőmérőzni. 3-4 nap kaki nélkül még elmegy, de most már tenni kellene vele valamit.

2011. nov. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is kb. ennyi idősen csinált ilyet. Talán már nem szopizott már, mert arra emlékszem, hogy a tápszerből evett és kb. 1 óra múlva újrakínáltam, ő is kb. ennyiket evett és még egy picit később.

Én is totóztam, hogy a cumi nem jó, próbálgattuk, a tápszert is leváltottuk, de igazán okát nem tudom a mai napig sem. Elég keveset evő a babám azóta is (21 hós). Mondjuk nálunk széklet volt rendszeresen és hízogatott is folyamatosan, bár atléta alkatú volt mindig is. Ezért én már el is kezdtem a hozzátáplálást 4 hósan. Szépen elfogadta és persze pótlásnak sokáig kapott még tápszert is.

Nem fog megjönni neked? Nem azért nem kéri annyira a tejed? Nem vagyok szoptatásban otthon, de ha nem alszik el evés után, akkor talán kicsit később is megkínálhatnád, hátha. Vagy marad a fejés.

2011. nov. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hőmérőztem, kapott 3 kávéskanál teát semmi kaki. A szoptatás úgy működik, hogy éhes, magamhoz veszem, ő feszít nem akar enni, nem kapja be a cicit, sír, leteszem az ágyra nagy nehezen elfogadja eszik picit majd ismét felveszem ölbe eszik egy keveset így is. Utánna nem kell neki. Visszateszem az ágyába, sír majd mosolyog, szopja az ujját, játszik a kezével. Az egész délutánt kibírjuk egy pelussal, sőt félig se megy pisivel. Próbáltam üvegből etetni. Játszik vele, rágcsálja, nem nagyon szívja. Félek kiszárad. Holnap megyek mellszívót venni muszáj fejnem. Szorulásra mit vegyek? Vagy vigyem a picit ügyeletre?
2011. nov. 5. 21:03
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem cukros kamillateát javasolt a védőnő (mert aztán vasat írt fel a doki, hátha azért nem eszik a kisfiam és attól szorulása lett), de egy kávéskanállal bele kell tenni. Kb. az a szirup is ilyen cukros, nem jut eszembe a neve, amit a gyógyszertárban lehet kapni. És ha egy szoptatási tanácsadót hívnál fel? Talán hétvégén is lehet. [link]
2011. nov. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Próbálom én kínálgatni, de mihelyst felveszem és leülök vele elkezd torkaszakadtából ordítani. De ha meg is jönne, a cumisüveget el kellene fogadnia. Napközben többször keveseket alszik. Egy hete nem is hízott.
2011. nov. 5. 21:11
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de én elvinném akár az ügyeletre is, hogy nézzék meg. Fájhat a torka is, minden egyéb tünet nélkül.

Az, hogy 1 délutánt kibír 1 pelussal, ami félig pisis,már a kezdődő kiszáradás jele is lehet. Nem hízik. Nagyon nem normális dolog:(

Ő még nagyon pici, kell a folyadék, mert könnyen kiszáradhat!

Vigyétek el ügyeletre, nézzenek rá, nehogy komolyabb baj legyen! Majd írj!

2011. nov. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, 2-3 hónapos korában, mondjuk én a mai napig nem tudom az okát! Nálunk volt kaki, de azt csinálta, hogy elkezdett enni (tápszeres), evett egy 50-60 ml-t, és elkapta a fejét, és nem volt hajlandó enni többet! Már teljesen kikészültem, nem tudtam az okát! Olyan két hétig tartott ez, majd ahogy jött, úgy el is múlt! Az okát nem tudom a mai napig! Kicsit később volt megint ilyen, akkor lecseréltük a cumisüveget is, akkor kicsit jobb lett tőle! Kitartást!
2011. nov. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Most olvastam, amiket utólag írtál! Hát, én is elvinném orvoshoz, mert azért az, hogy alig van pisi a pelusban, meg ilyenek, azért az gáz! Én úgy csináltam, amikor nekünk ilyen volt, hogy álmában etettem meg! Tudom, nem jó dolog, de annyira kétségbe voltam esve, hogy nehogy kiszáradjon, hogy muszáj volt! És úgy legalább evett!
2011. nov. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Snapette ***** válasza:
Mióta megy ez így? Nem lehet hogy pont azért nem akar enni, mert nem volt széklete? Vagyis éhsége ellenére telítettségérzése is van? Tényleg meg kéne nézze egy orvos, abból baj nem lehet. A tejet meg fejjed, hogy ne apadjon el addig is.
2011. nov. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, már rájöttem. Nem eszik, mert fáj a hasa, a hasa pedig azért fáj, mert nem kakál. A védőnőm is és a kismamablogon Ági is azt mondják hetente egyszer, 10 naponta egyszer még normális, de csak ha nem fáj neki.

Hát neki fáj, de azt nem mondják mit adjak neki.

Reggel készítettem neki cukros kamillateát, de csak 20-30 milit tudtam bele könyörögni. A cumisüveget nem fogadja el, (hála Istennek) azzal csak játszik, óvatosan, apránként a szájacskájába öntögettem, de mire elértünk ehhez a mennyiséghez, már nem volt hajlandó nyelni. Kíváncsi vagyok lesz-e hatása.

2011. nov. 6. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!