Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitévö legyek? 7.5hos babám...

Mitévö legyek? 7.5hos babám nem szereti a kanalat, eltolja a kezemet, ezért a gyümit és a fözit is cumisüvegböl eszi. Rosszul teszem hogy igy etetem vagy legyek szigoru és adjam neki kanállal? Hozzáfog szokni egyszer a kanálhoz?

Figyelt kérdés
Ja azért eszik üvegböl,mert szinte folyamatosan jönnek a fogai,lehet bántja az inyét a kanál.
2010. márc. 10. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáltál színes műanyag kanalakat?
2010. márc. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, lehet szigorúbbnak kéne lenned, mert ha cumisüvegből kapja, akkor valóban nem fog hozzászokni a kanálhoz. Én gyakran a kezébe adom a kanalat a fiamnak, de kb. egy hét volt, mire nem a nyelét rágta, hanem bekapta rendesen, ahogy kell. Utána úgy adtam a kezébe, hogy kicsi gyümölcsöt tettem rá, és egyedül ette le. Mindent elfogad kanálból, ha meg nagyon akar segíteni az evésben, akkor kap ő is egy kanalat. Így hosszabb egy egy etetés, de sebaj!

ҝ

2010. márc. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen olyan szép szines etetö szetett kapot,hogy csak épp nem zenél.Amugy játszik ö a kanállal,söt tudja is hogy kell bekapni,de ha már etetném rendesen,eltolja a kezemet.
2010. márc. 10. 13:18
 4/4 anonim ***** válasza:
És ha nagyon puhára főtt falatkákat adnál neki, hogy egyen kézzel? szerintem nehézlesz leszoktatni a cumisüvegről, bár még nem láttam cumiból enni felnőttet.:-) Valószinűleg meg fogtok szenvedni, de egyszer elkezd majd kanállal enni! És ha úgy próbálod, hogy a kezében van a kanál, te fogod az ő kezét és mintha ő enne vele a szájába pakolod a kanalat? ez is macerás meg iszonyú maszatos, de hátha beválik.
2010. márc. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!