Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell 5 hónapos babának...

Hogy kell 5 hónapos babának készíteni a rizst? Leírnátok részletesen? Borsót kaphat már,

Figyelt kérdés

2011. nov. 6. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom a rizs készítését. Lenne egy kérdésem, 2. Tápszeres? Hajlamos lehet asztmára?

Nekem az orvos az mondta, hogy almalé baba piskotával. barackot ne mert puffaszt (sztem borsó is) helyette sütötökpüré vagy cékla. Igaz nem igazán tudom, mert még csak 3 hónapos (tápszeres, almalés már)

2011. nov. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tápszeres,barackot már evett,nem volt gond,nem volt alergias eddig semmire
2011. nov. 6. 19:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Semmi extra nincs benne, ugyanúgy kell főzni, mint a felnőttekét, csak sokkal kevesebb sóval, vagy nélküle.

A barna rizs jobb, de tovább kell főzni. Utána turmixold a zöldségekkel.

Én a zöldségekkel együtt szoktam összefőzni és a főzőlével turmixolni. Ilyenkor arra kell figyelni, hogy be fog nagyon sűrűsödni a kaja.

Borsót én még nem adnék, mert puffaszt a héja, 6 hónapos kora után kapta, de inkább üvegesben, azzal nem nekem kell macerázni.

Ehet már sütőtököt, céklát (úgyis szezonja van), répát, krumplit, almát, barackot, meggyet.

2011. nov. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A borsó szerintem még várhat, én úgy emlékszem csak 7 hós kora körül kezdtem adni. Legalábbis amit én főztem. Üvegeset lehet korábban is, rá van írva az üvegre úgy is, hogy mikortól adható.

A rizs semmi extra, ugyanúgy kell, csak kevesebb sóval, és lehet kicsit tovább főzni. Én is a zöldségekkel együtt főztem meg, és turmixoltam össze.

2011. nov. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ezekből én is tanultam, de jó, hogy azért én sem mondtam hülyeséget :)
2011. nov. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az a gáz hogy nem tudok rizst főzni!ne nevesetek ki...ezért írtam hogy részletessen írjátok le
2011. nov. 7. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!