Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos kislányom nem...

Durrellina kérdése:

6 hónapos kislányom nem fogadja el sem a cumisüveget sem a tápszert. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Lebetegedtünk mind a ketten. Nekem a magas láztól nagyon lecsökkent a tejem ( 50-et tud enni két mellből)

Kap gyümölcsöt meg főzeléket is már, de most fosós-hányós vírus miatt szépen mindent előlröl kell kezdenünk a védőnő szerint (reszelt alma, krumpli stb...)

A tápszert egyáltalán nem eszi meg. Se üvegből, se pohárból, se csőrösből, se kanállal.

A cumisüveget sem nagyon kultiválja, csak rágja.

Napközben megoldom valahogy:

Reggel Szopi, aztán kap valami pépeset

Tízórai marad gyümi

Ebéd ua mint reggel

Du főzelék tápszer belecsempészve (max 30, ha több kiszúrja)


Az estét ma próbálom, hogy fürdés után még lehozom, pépes és utána szopi-szundi


De éjjel mit csináljak??? Kétszer szokott ébredni...Nincs mit ennie, sír, felébred nem tud visszaaludni és semmit nem fogad el... Hagyjam, hogy rájöjjön, hogy nincs mit enni, nem érdemes felkelni? Jó lenne, de hogy?


2011. nov. 6. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
ha mindig ugyanakkor ébred akkor előtte félórával dugd a szájába a cumisüveget és álmában megeszi a tápszert.én szoktam ilyen álometetést csinálni este 23 h.kor megeszik 100mlt.13.án lesz a fiam 6 hónapos.
2011. nov. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem akarod visszahozni a tejedet? Ha igen, minden étkezéskor kezdj szoptatással, talán még nem késő, és újra lesz annyi tejed, mint a betegség előtt. Illetve tedd cicire, ahányszor csak kéri, éjjel is.

Mióta próbálkozol a tápszerrel? Ha már nem akarsz szoptatni, adj még egy kis időt a babádnak, hogy megbarátkozzon a cumisüveggel. Amikor megéhezik, először mindig tápszerrel kínáld meg, és az álometetés is jó ötlet, olyankor valószínűleg nagyobb mennyiséget is megenne.

Az éjszakai ébredésről szerintem ennyi idősen már le lehet szoktatni, ha napközben rendesen eszik és a súlya rendben van, bár ha szoptatni akarsz, ezzel még várnék a helyedben. Ha le akarod szoktatni, lehet, hogy 1-2 nehéz éjszakád lesz, de eltarthat 1 hétig is. De az is problémás lehet, hogy ha szomjas, hogyan itatod meg? Ha már nem kap éjjel cicit, erre kell megoldást találnod.

Tehát az lenne a legfontosabb, hogy döntsd el, cici vagy tápszer. Ha már elfogadja a cumisüveget, akkor állítsd csak le az éjjeli evésről, hogy szükség esetén tudj neki vizet adni.

Még valami: ha cicin szeret elaludni, akkor csak úgy tudod leszoktatni az éjjeli szopizásról, ha elalváshoz nem adsz neki cicit. Tudom, ez nem egyszerű, de ha megszokta, hogy szopizás közben alszik el, akkor éjszaka ha felébred, szintén követeli a cicit a visszaalváshoz.

Remélem, nem írtam nagyon össze-vissza...

2011. nov. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szeretném visszahozni a tejet, persze, de 5 napja folyamatosan hasmenés-hányás. Tehát hiába eszem-iszom a tejserkentő dolgokat, nem javul a helyzet :(

Itatni pohárból tudom a kicsit ( már amennyit elfogad)

AZ álometetéssel próbálkoztunk már többször is, de az nálunk nem jön be. ( először nem akar felébredni annyira sem, hogy bekapja a cumit vagy cicit, aztán egyszer csak felhúzza magát, hogy miért nyaggatjuk és akkor meg úgy magához tér, hogy 45perc, mire nagy sírás után visszaalszik)

Egyenlőre marad az, hogy cicire teszem, és utána jön a pótlás tápszeres főzivel vagy péppel.

Tegnap este bejött a fürdés utáni szopi helyett a pép, és utána a cici. Éjszaka pedig ébredt, evett amennyi jutott szegénynek,de vissza is aludt.

SZóval megoldódni látszik a helyzet!

2011. nov. 7. 10:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor mielőbbi gyógyulást kívánok mindkettőtöknek, ha már jobban leszel, remélhetőleg a tejed is visszajön.
2011. nov. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen! :)
2011. nov. 7. 18:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt így és egyedül a sinlac volt amit elfogadott kanalazva,persze tejbegríz sűrűségűre készítettem.Jobban vagytok már?
2011. nov. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!