Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális, hogy egy...

Meddig normális, hogy egy baba kancsalít? 8 hónapos és időnként előfordul még

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, normális. Idővel abbahagyja. Én annyit nevettem a keresztlányomon. :)
2011. nov. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fel eves kort mondanak az orvosok, ha utana is elofordul,akkor szemeszetre szoktak kuldeni.
2011. nov. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az utóbbit hallottam én is és fogunk is menni, már csak azért is, mert a párom is szemüveges.

De saját tapasztalaitok érdekelnének, hogy valóban jelentett-e ez problémát, vagy sem. Ha nem, akkor mikor múlt el végleg?

2011. nov. 7. 12:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyes helyeken azt írják, hogy ha 3-6 hónapos kora között még sokszor kancsalít, akkor érdemes orvoshoz fordulni.

Máshol azt olvastam 6 hónapig normális.

Lányom az első 2-3 hónapban kancsalított.


[link]

Itt leírnak jó pár dolgot, olvasd végig, mert nem biztos, hogy a babádnál is kancsalság áll fent. Annak több tünete is lehet.

Ha aggódsz, kérdezz rá egy dokinál!

2011. nov. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindjárt végigolvasom. Egyértelműen kancsalít, akkor szokott, amikor valamit nagyon szuggerál, pl. a játékát nézegeti. Először azt gondoltam, hogy mert túl közel teszi magához (ha valami nagyon közel van, akkor a felnőttek is szoktak kancsalítani), de nem, mert jobban megfigyeltem és akkor is csinálja, ha az 20-25 cm-re van.
2011. nov. 7. 12:11
 6/9 A kérdező kommentje:
Gyerekorvos nem nagyon tudott rá mit mondani, mert ugye a rendelőben nem produkálta. Annyit mondott, hogy mi figyeljük. Meg, hogy elmehetünk szemészetre, ha gondoljuk, oda nem kell semmilyen beutaló
2011. nov. 7. 12:13
 7/9 anonim ***** válasza:
A fiam 1 éves koráig bandzsított. Én elvittem szemészetre, semmi baja. Most 1,5 éves, és néha még most is csinálja. De azt mondta az orvos, hogy igazából nem is kancsal, csak úgy tűnik, mivel a kicsiknek még nem alakult ki az orrcsontja rendesen, és túl közel vannak a szemei.
2011. nov. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! A kislányom is néha még ilyen idősen kancsalított. 1 évesen elvittük szemészetre, teljesen rendben volt.
2011. nov. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdezőhöz kérdés:

Mi volt a vizsgálat eredménye? Mit mondtak?

Nálunk is hasonló a helyzet, még csak 6 hónapos, de bekancsalít ha a kezében levő tárgyat a fejéhez közelíti és nézi.

Köszi ha tudsz válaszolni! :)

2012. ápr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!