Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fogja boldogan elfogadni...

Mikor fogja boldogan elfogadni az ételt? 8 hónapos baba még mindig csak szopizik, hogy fog ez megváltozni? Erőltessem az evést?

Figyelt kérdés
Mikor etetem kezével kilöki a szájából, hajába, arcába, fülébe keni és ordít, hogy vegyem ki vagy, ha meglátja, hogy mi fog következni. Egyébként jól fejlődik.
2011. nov. 8. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Etetés elött legyen éhes, de annyira hogy kiakadjon. Biztos volt már olyan étel, amit szívesen megevett, azt adjál neki, és ahhoz add hozzá amit be akarsz vezetni. Pl lányom most hat hós lesz, egy hete főzelékezünk. A gyümölcsnél úgy jártam vele, hogy nála nem az alma jött be, hanem a körte. Tehát amit nem akart megenni, ahhoz tettem körtét, úgy már megette jóízűen. Körtével minden gyümölcsöt megevett, most már elfogadja az almát és a sütőtököt is, nem kell hogy legyen benne körte. A főzelékeknél meg a krumplira húzta a száját, a sárgarépára húzta a száját, de a brokkoli...mint aki a világot fel akarja falni úgy esett neki. Szóval megvan a kulcs...brokkolival megeszi a krumplit is, és a répát is :) Csak az arányokra kell vigyázni, hogy az új íz, ne legyen olyan fetűnő, és akkor megszokja.


Szóval etetés elött két órával már ne cicizzen, közvetlenül elötte pedig pláne nem. Nálam most ez bevált. Az első lányomnál kínosan ügyeltem hogy csak anyatej, mert az a fő táplálék egy éves korig, de ha az új ízeket nem szokja meg, akkor az nem jó. Közvetlenül utánna annyit szopizik a lányom is amennyi jólesik neki.

2011. nov. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Enyèm lassan 9 hòs, anyatejes. Fèl èvesen kezdtem a hozzàtàplàlàst ahogy " kell". Sajnos a mai napig NEM tudtam szopit kivàltani! Egyedül a tízòraival jutottunk el addig hogy utàna csak 60-70ml tej kell neki. De a gyümi, fôzelèk minden megy 6-8-10 babakanàllal ès sírni kezd, becsukja a szàjàt, csapkod a kezèvel. Vèdônô ès doki is azt mondta: türelem. Ilyenkor egy kanàllal se erôltessek mert meg fog undorodni ill. az adott ètelt is megutàllja. Ez van :(
2011. nov. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindkettő hasznos.
2011. nov. 8. 17:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen kivaltani meg korai. De szerintem nem kell eroltetni, el fog jonni az ido, mikor a tej onmagaban mar nem eleg neki. Lehet hogy elsore valami olyant kostolt ami nem izlett neki, es most nem bizik benne.


Probalj valtozatosan mindig valami mast kinalni, almapure, repapure, darabka kenyer, stb... valami majd csak izlik neki. Es persze onnantol hogy tejen kivul mast is eszik, nem elfelejteni hogy mar nem csak ehes, hanem szomjas is lesz :)

2015. dec. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!