Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól érdemes a fogzásra...

Disi kérdése:

Mikortól érdemes a fogzásra bármit is alkalmazni? 4 hós a babám, néha ömlik a nyál a szájából. De nem egész napos, rágcsál, szerintem viszket az ínye.

Figyelt kérdés
Tudom hogy később fog csak kibújni a foga, csak vannak már előjelek. Kicsit lett nyűgösebb, mikor rájön akkor nagyon tud nyöszörögni, mindent töm a szájába. Ez napközben többször is előfordul. Vettünk egy rágókát, de szerintem még túl nagy neki, nem tudja két kézzel rendesen megtartani, venni akarok egy kisebbet, amivel egy kézzel is boldogul. Néha éjszaka is felébred (amúgy átaludja az éjszakát), de könnyen vissza lehet altatni. Vegyek valamit a gyógyszertárban hogy ha igazán beindul a dolog, vagy ráérek majd akkor? Természetesen homeópátiás dologra gondoltam.
2011. nov. 8. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a Dologél vált be, ez csak gyógynövényes, tehát akárhányszor használható. amikor nem volt egyértelmű, hogya foga miatt nyűglődik, akkor is be tudtuk vele kenni gond nélkül, mindig megnyugodott.


ha nagyon fog fájni az ínye, akkor Dentinox a legjobb, ebben van fájdalomcsillapító, tehát csak ritkán használható.


szerintem a Dologélt már most érdemes megvenni.

2011. nov. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nyügire még nem használtam semmit. Sokszor játszottunk együtt, vagy próbáltam lekötni, ha nem sírt, csak nyöszörgött, tömködött a szájába, akkor nem adtam. Akkor kezdtem, mikor 4 és fél hósan nem akart enni, bármi az ínyéhez ért, ordított. Majdnem 6 hós volt, mikor kibújt az első foga. Chamomillát kap rá egyébként.

Dentinoxot csak elalvásnál használok, ha nem bír elaludni a fogától. Nagyon vész esetén viburcol kúpot kapott, de akkor már nagyon szenvedett, akkor tört át.

2011. nov. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Lehet azért bekészülök, hogy ha igazán beindul a dolog akkor kéznél legyen az amivel segíteni tudok neki.
2011. nov. 8. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!