Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejbegrízt mikor kaphat a baba?

Tejbegrízt mikor kaphat a baba?

Figyelt kérdés

8 hónapos a fiam,már 4 hónapja táplálok hozzá,sokmindent eszik,darabosakat is,mert 6 foga van.Tejterméket pár hete vezettem be,szereti őket,allergiája nincs.

Burgonyapürét már adtam neki,amit vajjal és tehéntejjel készítettem,nem volt gondja attól sem.

Tehéntejből mikortól készíthetem neki a tejbegrízt?Tápszerből és vízzel próbáltam,de nem ette meg.A tejtermékeket viszont szereti.

Itt külföldön,7 hónapos kortól nem fő italként már bevezethető a tehéntej főzéshez ezért kérdem,de az emberek itt nem ismerik a tejbegrízt csak a tejberízst és a védőnő szerint azt adhatok már neki.


2011. nov. 9. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Én egy éves kor alatt semmiképp nem adnék tehéntejet, de ha a tejberizst elvileg eheti, akkor a tejbegrízt is.


Amúgy ha lehet kapni kukoricadarát, akkor ajánlom kukoricakását (vízben kifőzve, mint a grízt) nálunk nagy kedvenc volt sokáig. (Allergia miatt tejet egyáltalán nem kaphattak)

2011. nov. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.
2011. nov. 9. 16:50
 3/4 anonim ***** válasza:

A tehéntej allergia nem most, hanem pár év múlva fog kibújni belőle, ha lesz.

De egyet értek az elsővel, ha tejberizst adhatsz szerintük, akkor biztos tejbegrízt is engednék (ha a glutén ellen sincs kifogásuk).

2011. nov. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tehéntejet én sem ajánlanám 1 éves kor alatt. Én pl. 2 éves koráig nem akarok adni a babámnak. Tejterméket persze igen. A grízt ugyanúgy megfőzheted csak vízben és összekeverheted pl. banánnal, tök finom és egészséges, ugyanúgy a rizst is.

De, mivel a krumplipüréhez hozzákeverted, elméletileg adtál is neki, és nincs semmi baja. Én sem ajánlom meg egyébként sem szokták, de te tudod persze.

2011. nov. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!