Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én 14 hónaposom nem...

Csak az én 14 hónaposom nem jár még?

Figyelt kérdés
Bútorok mellett már lépeget meg pár másodpercig megáll kapaszkodás nélkül,de ennyi:(Mikor lesz ebből járás?Már kezdek aggódni:(
2011. nov. 10. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne aggodj, az en 14 honaposom sem sieti el a dolgokat.
2011. nov. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, minden baba más ütemben fejlődik, de nyilván ezt te is tudod.

Fiam sokáig csak kapaszkodva ment, aztán egy-két lépést megtett ha kiszemelte a célpontot, amihez oda akar menni. Végül már majdnem 14 hónapos volt, amikor egyik napról a másikra nekieredt, és azóta megállíthatatlan:) SZóval ne aggódj, lehet akár a napokban el fog indulni, de lehet még "erőt gyűjt", próbálgatja az egyensúlyát, aztán majd csak egy-két hét múlva fog elindulni. Szerintem ezzel nincs semmi gond még. Semmiképpen ne erőltesd, hagyd, hogy saját ütemében fejlődjön!

2011. nov. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Legyen veled meg valaki, parod, anyukad, egy baratno, akarki akit meg szeret es osztonozze a masik hogy induljon el fele - toled mondjuk...igy indult el a babam es nagyon de nagyon tetszett neki, jatekosan, nem eroszakkal, latszott rajta hogy nagyon akar :-) persze ott a kinyujtott kezed...ha kell...
2011. nov. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
egy hónapja kérdeztem ugyanezt, azóta magabiztosan jár egyedül. :) Nagyából pont ahogy 15 hós lett, akkor kezdett egyedül járni. :)
2011. nov. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hiszen jó úton halad. Majd egyre tovább meg bír állni kapaszkodás nélkül. Az a jó, ha megtanulja, hogy ha elfárad az állásban, hogyan üljön le. Az is fontos, hogy lépegessen a bútorok mellett, az oldalazással is fejlődik. Nemsokára magától megy majd egy-egy lépést, majd egyre többet.
2011. nov. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kislányom 13 hónapos, és ő is még csak kapaszkodva lépeget.Én már erre is büszke vagyok! Ne foglalkozz azokkal, akik folyton megkérdezik, hogy jár -e már.Amikor a lányom betöltötte az egy évet, onnantól kezdve boldog-boldogtalan ezt kérdezi tőlem.Kicsit unalmas már!! Másfél éves korig "kell" elindulni, semmivel nincs elkésve! Az én lányom kapaszkodás nélkül sem áll még meg, igaz, neki egy kicsit lazábbak az izmai, mászni is később kezdett.Ne aggódj ezen!
2011. nov. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, mind3 gyermekem 14 és fél-15 hónapos kora között kezdett el járni. Egészségesek :)
2011. nov. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia nehogy elkezdj aggodni, enyem is 14 honapos ö is csak butorok mellett lepeget, meglätod nemsokära lessz ebböl järäs:)
2011. nov. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Tőlem is mindig kérdezik,hogy "ugye már jár"?Sőt volt a napokban olyan is,hogy "mi az,hogy még nem jár"?

Szörnyűek az emberek!:(

2011. nov. 11. 16:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor mondd csak meg nekik, hogy teljesen mindegy, hogy egy baba mikor kezd járni!Ez csak most van felnagyítva, később a kutyát nem fogja érdekelni.Mondd meg, hogy nem siet sehová.Se az óvónő, se a tanítónő, senki az ég világon nem fogja tőle megkérdezni.Egyébként azt hiszik az emberek, hogy ez olyan baromi egyszerű..nagyon fejlett egyensúlyérzék kell az önálló járáshoz, és ehhez idő kell!!Egyébként ma volt nálam a védőnő ( 13 hónapos a lányom, ahogy írtam korábban ), és azt mondta, régebben ez volt az általános, amit a lányom csinál.Egy éves koruk előtt álltak fel a gyerekek, és jóval később kezdtek járni.Csak manapság felgyorsult a fejlődés, azt várják a babáktól, hogy 10 hónaposan járjanak..szerinte ez nem túl szerencsés, és higgyem el, hogy jobb ez így.Hogy később kezdi el, mert addigra garantáltan megértek rá a csontjai, izmai stb.És ezt egy 3 gyerekes anyuka védőnő mondta nekem.
2011. nov. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!