Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a szemfog áttörte az...

Ha a szemfog áttörte az innyét a babámnak, addig fog fájni míg kinő?

Figyelt kérdés
1 hete kint van mind a 4 szemfogának a hegye és nagyon nyűgös.Éjszaka rengeteget sír.Van,hogy fél óra alatt 3-4 alkalommal felsír.Semmi nem jó neki.Nincs melege sem,nem fázik,kellemesen meleg volt a háta.Nem is beteg szerencsére. A rágófogainál meg 1 van picit beduzzadva.A szemfogainál is így kezdődött és 1,5 hónap után bújt ki.Szerintetek?Kint van a hegye,mert érződik is.De most addig lesz ilyen míg ki nem nő neki?Mondta az orvosunk,hogy a szemfogak nagyon fájnak neki.
2011. nov. 11. 07:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is egyszerre jöttek ki a szemfogai, plusz az egyik alsó rágó...Nagyon gáz, megmondom őszintén, ez már kb. 3 hete történt, azóta is sokszor felsír ő is. Még jön neki a másik alsó rágó, és felül is...Szerintem azért nyűgi ő is, mert sok macerás foga jött most ki neki. Egyébként míg az egész fog felszíne ki nem jön, addig kellemetlen még neki.
2011. nov. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi.Múltkor voltunk orvosnál,mert mandulagyulladása volt +utána hányás-hasmenés és mondta,hogy sok foga jön.Időközben kibújt 4 szemfog.Akkor a rágófogai is jönnek?Szupi.A rágófogaival is ez volt.Addig volt nyűgös míg az a 3 csücsök ki nem jött,de akkor nem volt ez.Kb 4 napja van,hogy éjszaka kb 20x szinte felordít.Forgolódik.Mivel csillapítottad a fájdalmát?
2011. nov. 11. 07:23
 3/5 anonim ***** válasza:
este lefekvés elött adj neki 5 ml nurofent és kend be a fogakat inyet dologellel, ha éjjel is nagyon sir, adhatsz még 2-3 ml nurofent. mással nem tudod..
2011. nov. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk a Dologél nem jött be. A dentinox egy kicsit megkönnyítette neki, és kap Algoflex baby/Nurofent szirupot, de csak ritkán, max egy héten egyszer, de csak végső esetben. Mielőtt átszakította neki a rágó, azelőtt 2 napon át este kapott szirupot, de csak 2 ml-t. Én nagyon félek a gyógyszerektől, nem szeretek adni neki, de hát máshogy nem aludt volna szegénykém. Kitartást!
2011. nov. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, és azért kap csak ilyen kevés gyógyszert, mert rá ellenkező hatással van, nem elálmosodik, hanem felpörög tőle...Te se adj túl sokat neki. Egyszer 5 ml, elég lesz így hirtelen szerintem. Aztán majd meglátod. De tudod, csak váltakozva lehet a hatóanyagokat adni a picinek. Ibuprofen/Paracetamol.
2011. nov. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!