Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az egy év körüli babátok...

Az egy év körüli babátok nyugtalanul alszik?

Figyelt kérdés

Fiam hét hónapos koráig átaludta az éjszakát, este 9-től reggel 8-ig.

Ezután kezdett ébredni éjjel, mert sorban jöttek a fogai.

Most egy éves, de rengeteget mocorog éjjel. Van, hogy szinte egész éjjel dobálja magát. Ha átrakom az ágyunkba, akkor kicsit jobb a helyzet, de előfordul, hogy itt is nagyon mocorog. Egy héten kb. két nap van, mikor jól alszik. Mi lehet a baj?


2011. nov. 11. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanígy telnek az éjszakák :-( a lányom 13 hónapos

Sajnos nem tudom mi lehet...engem is érdekelnének a hozzászólások!!

2011. nov. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kisfiam lassan 13 hónapos. Még soha nem aludt át egyetlen éjszakát sem. :( Viszont pár hónapja (úgy ahogy Nektek is), még borzalmasabbak az éjszakák. Sokszor felsír, forgolódik, van hogy fel is kel és nem lehet visszaaltatni. Ha magunk közé vesszük kicsit nálunk is jobb a helyzet.

Én beszéltem erről a védőnővel, mert már rendesen azon gondolkoztam, hogy valami komoly baja van a babámnak. Azt mondta ne aggódjak, ez most egy ilyen időszak, túl kell élni. Most ért abba a korba amikor mindent egyedül akar csinálni, elindult, önállósodni próbál. Ezeket a nappali élményeket, kudarcokat éjszaka újraéli, ez zavarja a nyugodt alvásban.

Szóval én most várok, ezen is túl leszünk egyszer. :)

2011. nov. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kislányom 13 hónapos, és én a fogzásra fogom. Ő másfél hónapos kora óta átalussza az éjszakákat.Ez alól csak a 2 megfázása, és a fogzás volt a kivétel.Egy éves koráig 2 foga volt, most meg egy hónap alatt kijött neki még 6. Elhiszem, hogy megviselte!De nem volt vészes, egyszer sírt fel éjszaka, nappal minden ugyanolyan volt, talán az étvágya picit kisebb, de a nappali alvását nem zavarta, nem volt nyűgös, szóval egész jól tűrte.Ő még nem jár, csak kapaszkodva, de azért sok inger éri, és tényleg most van abba a korba, hogy mindent eltanul tőlünk.Tegnap pl. megfésülködött, játék vasalóval kivasalta a ruháját, tanítom neki a testrészeket, mindent együtt csinálunk.Ma reggel amit nem tudtam mire vélni, az az volt, hogy hajnal 5-kor evett, és visszafektettem, mert így szoktuk.Fél 6-ig háromszor sírt fel, nem is tudtam visszaaludni.Fogalmam sincs, mi volt ez.Csak találgatni tudok, de a fogai már kibújtak, úgyhogy nem tudom.Ilyenek vannak, és lesznek is.
2011. nov. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Valószínű tényleg előbb-utóbb jobb lesz a helyzet. Csak már aggódtam. Szegénykém feje éjjel jópárszor koppan a kiságy rácsán, annyira dobálja magát. Legkésőbb hajlani ötkor át kell vennem magunkhoz, mert egyébként nagyon elkezd sírni.A mi ágyunkban pedig gurul, hol hozzám csapódik, hol az apához. Egy óra alvás, negyed óra gurulás...

Hol arra gondolok, hogy fázhat, hol arra, hogy melege van. Foga szerintem most nem jön egy ideje, már kijött neki 9. Nem éhes, nem szomjas.

Ő is csak kapaszkodva lépeget.

Szóval passz..

2011. nov. 11. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!