Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdjek neki a főzelék...

Hogy kezdjek neki a főzelék főzéséhez az 5 hónapos babának?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:

mindenképp hozzátáplálsz?


a könnyen emészthetőkkel kezdünk pl. krumpli, répa, cékla. babának hámozva, felkockázva jobb főzni, kevés vízben (ha már nagyobb lesz, akkor jó héjában). egyszerre csak 1 új ízt próbálj, és nézd a hatását (a krumpli, répa nagyon megfoghatja a székletét, ezért ezeket jobb gyümölccsel keverve adni, vagy sütőtökkel). a sütőtököt sütőben sütni a legjobb.


lényeg, hogy só, cukor, fűszer még nem kell neki (majd 8 hótól lehet zöldfűszereket adni). ha szükséges, 1 kanál olivaolajjal lehet keverni.

2011. nov. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szinte mindent úgy csináltam, mint amit az első válaszoló írt.

A répát, krumplit, céklát, sütőtököt felkockáztam, megfőztem, összeturmixoltam. Ízesítés nélkül adtam neki. Olíva olajat is csak később tettem hozzá, talán 7 hónapos kora körül. Enyhén fűszerezett ételek 8 hónapos kora után kapott.

Ha valamit már evett, akkor összekevertem neki ezt-azt, pl. sütőtököt répával, krumplit almával.

A céklát alufóliában sütöttem meg neki a sütőben, bár főzni is lehet, csak akkor kevesebb vitamin marad benne.

Lányom először amúgy almát és őszibarackot evett, utána jöttek a zöldségek.

2011. nov. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A gyümölcsöket már eszi a lányom.
2011. nov. 11. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!