Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen formában jön ki a...

Milyen formában jön ki a babánál, ha allergiás az almára? Rögtön kijön rajta, vagy csak kicsit később?

Figyelt kérdés
Babámmal ma kóstoltattam meg az almát. Csak egy kis kanállal adtam neki. Az arca bal oldalán láttam este 3 pöttyöt, máshol nem találtam. Ez allergia lehet?
2009. máj. 8. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Almára? Nem hinném... Honnan van? Esetleg vegyszeres lehetett, talán attól,... Vegyél máshonnan másikat, szerintem adhatod neki. A feneke nem lett pöttyös? Az előszokott fordulni idegen hami bevezetésénél. Az a pici kanálnyi nem hinném hogy allergiát váltott volna ki. De lehet, hogy más anyuka már tapasztalt alma-allergiát.
2009. máj. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ugyan bármire lehet allergiás egy baba, de az almára azért nem túl valószínű. Ellenben, ha mégis "gyanús" a dolog, akkor nem adj neki 1 hétig, majd próbálkozz újra. Ha megint előjön nála, akkor egy hónapot hagyjatok ki, és más gyümölccsel/zöldséggel próbálkozzatok.

Később is minden ételt külön vezessetek be, és hetente vezessetek be új ételeket. Ha bármi probléma van, akkor el kell hagyni az utolsónak bevezetettet, majd 1 hét múlva újra próbálkozni vele, hogy lássátok tényleg amiatt volt-e a gond. Ha nem jeletkezik semmi, akkor csak véletlen egybeesés volt 1-1 kiütés, stb.

2009. máj. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Nem lehet ,hogy más a hunyó??Ekcéma talán??Mi is azok vagyunk sajnos,egyfolytában kezelgetem,de ez nem élelmiszertől van...Kérdezz rá a dokitól és tényleg próbálj meg olyan helyen vásárolni ahol tuti bio cucc van.Az almának nem lenne szabad allergizálni.Sztem pihentesd egy pár napot az almát amíg elmúlnak a pöttyök és ha újr akijön az almától akkor az a baj,máshogy nem tudod meg.

Próbálhatsz már narancsot is neki,kicsi levet..én adtam limonádét is neki igazi citrommal első perctől kezdve.Nagyon híg hígításban.Jó az emésztésének és tele van c-vitivel.10hós baba mamája

2009. máj. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló, nem akarlak bántani, de kicsibabának, főleg ekcémásnak nem adunk citrusféléket!! Kérdezz meg erről egy bőrgyógyászt! Talán az egészséges bőrű baba is 8 hó körültől ehet biztonsággal citrusokat!
2009. máj. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Máshol nem találtam pöttyöt,csak azt a hármat. A férjem szerint az már tegnap is ott volt. Én nem láttam. Lehet hogy én "dramatizálom" túl??
2009. máj. 8. 21:41
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem asj neki ma is, ha szaporodnak tőle a pötyik, akkor még nincs készen a bébi az idegen kajákra.
2009. máj. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!