Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiderült hogy kisfiam allergiá...

Kiderült hogy kisfiam allergiás az öblítőkre. Mivel tudnám kezelni hogy hamarabb elmúljanak a kiütései?

Figyelt kérdés
Most mossuk át a ruháit, öblíteni nem fogjuk, borzalmasan kiütéses az egész teste. Valami kálcium dolgot mondott a doktornő, hogy olyat adjak neki naponta fél ampullát, merthogy olyat születésekor receptre ki kellett volna váltanom. Pedig én nem kaptam ilyen receptet. Ha valaki járt így, ő mit adott a gyerekének hogy hamarabb elmúljanak a kiütései?
2011. nov. 2. 17:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

azaz, Calcimusc ampulla, vényköteles, úgyhogy fel kell írnia a dokinak

mást nem nagyon tudsz adni neki

2011. nov. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, azaz! Most már rémlik hogy ezt mondta a doktornő. Holnap fel is íratom, köszönöm a segítséget.
2011. nov. 2. 17:32
 3/14 anonim ***** válasza:

Ecettel öblits,akkor nem marad benne mosószermaradvány sem,igy tuti nem lehet gond ebböl sem.Lehet kapni un. mosóparfümöt,olyan mint az illóolaj,és akkor nem ecetszagu lesz a ruha.



Hogy derült ki h az öblitövel van a gond?a sensitive se jo?

2011. nov. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekünk sem volt jó semmi öblítő, még a sensitivek sem.

Ecettel öblítettem, hogy a mosószer is kijöjjön maradéktalanul. Csak egy löttyintésnyi pici ecet.

Nem lesz tőle büdi a ruha szerencsére.

2011. nov. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem hasznalok oblitot mar magunknak sem, teljesen folosleges, szep puha a ruha igy is. A babanak dm-es sensitive baba mososzerrel mosok, magunknak persil sensitivvel. Regebben ariellel is mostam magunknak, es mivel erintkezik a borevel a ruhank, attol is kiuteses lett.

A kiutesekre ekcema elleni kenocsot lehetne kiiratni gyermek borgyogyasszal, vagy, ha a gyerekdokitok ert hozza, vele. Illetve, ha nagyon gaz a kiutes, irathattok ki fenistil cseppet is.

2011. nov. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

én a helyedben NEM használnék öblítőt.

Sokan csak ecetet + pár csepp illóolajat használnak öblítő helyett!


Nem lesz ecet-szagú a ruha, puha és illatos lesz..

2011. nov. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a Fenistil csepp is jó rá!

Azt is írass a Calcimusc mellé!

2011. nov. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Úgy derült ki a dolog, hogy eddig a Coccolino Sensitive-et használtam. Aztán elfogyott és másfajta Coccolino-t vettem. Pár nap kellett mire sorra került az a ruha amit ezzel öblítettem. A pelenka alatti rész nem lett kiütéses, az csak már a legvégén, ebből is gondoltam hogy az öblítőre lehet allergiás, hisz a pelenka alatti résszel nem érintkezett a ruhája. Elvittem a dokihoz a kisfiam és egyből kérdezte a doktornő hogy váltottam-e mosószert vagy öblítőt. Úgyhogy este az összes ruháját átöblítettem a Sensitive-vel, mert az ugye bevált és attól nem volt baja. Már mára jóval halványabbak lettek a kiütések, sőt sok helyen el is múlt! De azért beadok neki egy fél ampulla calcimuscot, mert a nyaka még nagyon csúnya, piros foltos.
2011. nov. 3. 08:43
 9/14 A kérdező kommentje:
Képzeljétek a ruháit átöblítettük ecettel, illetve ma 2x2ml Calcimuscot kellett neki adni. Az ég világon semmi változás. Már nagyon ideges vagyok. Szerintetek mi lehet? Nincs összefüggésben fogzással? Ömlik a nyála és mindkét öklét tömködi. Pedig még most 10 hetes.
2011. nov. 4. 01:10
 10/14 anonim ***** válasza:

Akkor a régi öblitö jo volt?

nem azonnal mulnak el az allergiás pöttyök sok esetben sajnos.

Ezek szerint nem az összes öblitöre allergiás?

amig nincs allergiateszt,nem lehet egyértelmüen kijelenteni,amugy a dokik mindig ezzel kezdik hogy rákérdeznek váltottál-e öblítőt/mosószert,és ha igen,rá is fogják a dolgot h attól van.

2011. nov. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!