Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2011. februárban, márciusban,...

2011. februárban, márciusban, áprilisban született babák anyukái hogy vagytok? Babáitok?

Figyelt kérdés

Én március 19-én "szültem", kisfiam egy vigyori, örökmozgó, energiabomba, aki már tud hisztizni is. Nagyon kommunikatív, látszólag mindent megért, elolvadunk, amikor ránk néz a hatalmas kék szemeivel.

Persze vannak nehezebb napok, amikor például sehogy sem bírom lefektetni, pedig olyan álmos, hogy eldől a fáradtságtól, és a szeme, mint egy hajnalig bulizó tinédzseré. De ő menni akar, felfedezni...

A főzit néha cumisüvegből kapja, amikor már nincs türelmem, hogy folyton elforog, hadonászik. Sok anyukatársam tanácsolja, hogy tereljem el a figyelmét, bohóckodjam neki, de én azt nem szeretném. Nálatok, hogy megy?


2011. nov. 15. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Szintén márciusi a kisfiam. Nagyon ismerős amiket írtál. Amivel kiegészítem: Már nyomogatja föl magát, ezért gondoljuk, hogy hamarosan mászni fog. Már nagyon várjuk. Viszont: Mindent megért? Ő nagyon nem ért meg mindent, figyel a nevére, de még nem vettem észre, hogy tudná a szavak jelentését.

Ő nagyon jó étvágyú, néha ő is elkalandozik, de csakis kanállal adom neki az ételt. Ezt kell, hogy megtanulja. Már minden étkezést kiváltottunk, kivéve a reggeli és esti szopit.

Van 4 foga :), az utolsó a napokban bújt ki.

2011. nov. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Március 6-án szültem:)A fiacskám már jön-megy,derékig van a játékos dobozokban.Most éppen egy dömpernek támaszkodva közlekedik térden:DFelül,de az egyik lába még maga alatt van,nagyon vicces.Van 4 foga,rengeteget szenvedett vele,jön még most 2,borzalmas éjszakáink vannak.Nálunk is az van amit írsz,h öklömnyire dagadt a szeme,de csak kínlódik.Nagyon kis akarnok egyébként(nem sokáig!:))Étkezés:Hajnalban 1x kap tápszert(2 hete fogy a tejem,kortyok vannak),aztán reggel 8 körül,aztán ebéd(főzelék),délután tejpép,gyümölcs,mikor mi.Este tápszer.Ha meglátja a kajás tányérkáját,mindig azt mondja elégedetten h "em".

A nevére figyel,családtagokat ismeri név alapján is,tudja hol az óra,lámpa,tudja mit jelent ha mondom h fürdés,hami,tea,cica.

Nagyon bújós,a hajamat morzsolgatja ha altatom-merthogy ölben kell altatni:SFürdés közben direkt pocsol,ha fekszik rákészül h most becsobbantja a lábát,aztán néz és nevet.1x felfedezte a kukiját...meglepődött:DJa igen,ha a kukiját tisztogatom vigyorog-hát igazi kis pasi:)

Nagyjából ennyi.

2011. nov. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Március 20 az érkezés dátuma. :)

Az én kisfiam már forog oda-vissza, stabilan ül 6 hónapos kora óta, mászik és feláll. Kapaszkodva lépeget oldalra, de nagyon bizonytalan még. Mindent félteni kell tőle, mindenhová fel akar mászni, már a lépcsőt akarja ostromolni.

Sok mindent eszik, mostanában csökkent az étvágya, szerintem elkezdtek jönni a fogacskák, mert még 1 db sincs. Tízórai, ebéd, uzsonna van kiváltva, van, amikor 5-ször, van, amikor 4-szer eszik.

Imád fürdeni (már a nagy kádat kell használni neki), pacsál, imád meztelenkedni, utál felöltözni pancsolás után.

Az eddigi átaludt éjszakái már egy ideje borzalmasak, ölben, ringatva akar aludni, úgyhogy tegnap elkezdtük a letesz, üvölt, felvesz, megnyugtat, visszatesz, üvölt játékot, de muszáj megtanulnia egyedül aludnia, mert már apával hullák vagyunk.

Értelmes, okos baba, próbálkozik tapsolni, de csak hadonászik, borzasztó édes olyankor. Ha zenét hall, feláll és elkezdni rázni a fenekét, "táncol". :)

2011. nov. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia én március 22én szültem kislányomat.Ö is egy vigyorgo mosolyogva ébred.Nálunk is van olyan ,hogy késöbb alszik el időnként amikor a fogacskái bujnak ki és nem hagyák aludni.Kajcsizni mi az etetöszékbe eszünk és hála istenek nem ficánkol.Olyan cuki megzabálom.
2011. nov. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kislányom február 24-én született. Igazi halak jegyű, nyugodt, kiegyensúlyozott baba.

Forogni 6 hónaposan kezdett, aztán egy darabig semmi. Nem nagyon kúszott, csak napi 1x. És most kb. 1-2 het felállt, felült, és már kapaszkodva körbejárja a dohányzó asztalt.

Beszélni is elkezdett. 7 hónaposan utánozta a lámpa, labda, hoppá, apa, mama, papa szavakat (mindnek értette már akkor a jelentését is). Aztán 8 hónaposan felnézett a mennyezetre, és közölte, hogy "Lámpa!". :)

Nagyon okos, nagyon sok tárgyat felismer a lakásban. Ismeri az állatokat, hívja a cicát néha. Nagyon vicces, kidugja a nyelvét, és fröcsög a nyála, ahogy mondja, hogy "Cicicicicicicici." :D A rokonokat nem igazán ismeri, mert a nagyszüleivel 1-2 havonta találkozunk. Más rokonok meg nem nagyon látogatnak minket. De anyukám fényképe (sajnos ő már nincs velünk) a kanapé fölötti polcon van, azért mindig nyújtózik, le kell neki venni, és megsimogatja.

4x eszik egy nap, a tápszert nem fogadja már el egy ideje. Így reggelire joghurtot kap, vagy túrót gyümivel és gabonával.

Ebédre főzeléket hússal. Szerencsére szinte mindent megeszik (na nem a házi kosztot), de 7 hónapos koráig jóformán csak a gyümölcs kellett neki.

Uzsonnára joghurtos gyümölcs van, vagy babajoghurt, babapuding.

A vacsi meg tejpép.

Szerencsére ha kajáról van szó, szépen ül és eszik. Nem ugrál, nem forgolódik, csak néha. De ha talál valami játékot a tálcán, és elveszem, nem arénázik, mondom neki, hogy ha megette, visszaadom. És nyugodtan megeszi, és kéri a játékot. :)

Mostanában nagyon szeretne egyszer aludni naponta, aminek az az eredménye, hogy este 6-tól nem mindig lehet bírni vele. Ráadásul most picit beteg, úgyhogy kicsit nehéz.

De amúgy nincs rá panasz, nagyon jó baba. :)

2011. nov. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az lemaradt, hogy foga viszont még nincs. De nyoma sincs.

Legalább haja van, az is valami. :)

2011. nov. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Kisfiam március 14-én született. Szépen eszik, nálunk sincs játék evés közben. Reggeli tejpép, tízórai gyümölcs, ebéd főzelék, uzsonna gyümölcs, joghurt, este tejpép. 2 foga van már 3 hónapja, de most négy jön egyszerre, borzalmasak az éjszakák, pedig 2 hónapos kora óta átaludta őket.

Négy hósan kezdett oda-vissza forogni, pár hét múlva kúszni és talán két hetet kúszott, amikor mászásra váltott. Ma már simán mászik fel akár a lépcsőn is. Még nem volt hét hónapos, amikor felállt, már szépen lépeget pl a járóka rácsa mentén. Ülni csak most kezdett kb. egy hete, de még kitámasztja magát. Pá-pát int, családtagokat megtalálja, kukucsol. (Nagyobbik fiam ilyentájt kezdett érdeklődni a képeskönyvek iránt, a kisebbik max megenni szeretné őket, mozgásban viszont sokkal ügyesebb ). Dúl a testvérféltékenység, már a kicsi is visszaszól a nagynak, nagyon édesen felesel vele (kedvenc szavajárása a "vavavava" :) ) A "nem akarok aludni este" korszak most múlt el (kopp-kopp), egy hete megint elég betenni az ágyba és szépen elalszik.

2011. nov. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lányom február 27-én született, igazi örökmozgó mégis nagyon kiegyensúlyozott baba, ahogy egy előttem szóló, szintén februári baba anyukája is írta.

Foga nekünk sincs még szintén.:) És persze, szintén, nyoma sincs, haja van már egy kevés. :)

Ügyes lányka, 6 hónaposan felállt, most már lépeget, de még csak a bútorok mellett. Egész-nap mászik, fel áll, leül és mászik. Anyatejes baba, most már anyatej hiányában csak reggel szopik. Tízórai tápszeres gyümölcs, ebéd, tejpép, uzsonna ez változó, joghurt, túrós gyümölcs, vagy főzelék, vacsi főzelék és álometetés joghurt. Muszáj, mert többször eszik keveset.

Mondja, hogy dádá, mamma, nemm,memm, memm, nemm. stb.

Felismer egy két állatot, de még nem sokat sajnos. Szeret autókázni, van egy motoros formájú autója, azon tologatjuk. Rokonokkal sokat találkozik és integet. Rengeteget mosolyog, csikis nagyon, apját imádja, szerelmes belém, mostanában féltékeny is vagyok. Szeret ledobálni játékot, hogy utána felvegyük neki.

2011. nov. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ti hogy vagytok? Minket is érdekel. Én babám 24-i, csak pár nap van köztük :)
2011. nov. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!