Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mióta nem lehet adni a babákna...

Mióta nem lehet adni a babáknak babapiskótát? Mi már 5 hónaposan ettük régen és semmi bajunk nem volt tőle. Imádtuk.

Figyelt kérdés

2011. nov. 16. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hallottad valahol, hogy nem lehet?A fiam is eszi és semmi baja nincs tőle,nagyon szereti.
2011. nov. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen! Olvastam a neten és a védőnő is ezt mondta! tojás van benne!
2011. nov. 16. 11:09
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi az, már nem trendi? :) Fiam is ette, nagyon szerette. Honnan veszed, hogy már nem lehet adni?
2011. nov. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
tojáspor van benne, akkor nmegnyugtatlak :) Semmi extra.
2011. nov. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Meg van a válasz kedves utolsó.


"már nem trendi"


Innentől kezdve nem adható neki, káros, allergiát okoz és akár ördögtől való :)

2011. nov. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Tejszármazék is van benne a tojás mellett. Meg egy csomó cukor.


De szerintem ez ugyanaz a kérdéskör, hogy most mehet-e a töltött káposzta hét hónaposan, vagy nem, és hogy hány hónaposan vezessük be a tejet stb...

2011. nov. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én se értettem,mert hasonló összetevői vannak a háztartási kekszel és azt meg 4 hónaptól lehet! Ráadásul a szüleink ezt adták mindhármunknak már elég hamar és mindig mondják,hogy miért nem adok a 6 hós babámnak. A hozzátáplálási táblázatban tiltólistán van, most néztem meg.

Érdekes dolgok ezek !

2011. nov. 16. 11:15
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

4 hónaptól háztartási kekszet? Hát ez is érdekes...


Leírom, mit gondolok erről az egész kérdéskörről:

Változik a világunk, a tudomány (még ha néha lassan is) fejlődik.

Már biztosan tudják, hogy hogyan működik a babák bél és emésztőrendszere, míg anyáink korában ezt még nem tudták. Nem véletlen, hogy a 6 hónapig kizárólag anyatejet annak ellenére is sulykolják, hogy a bébiétel gyártó cégeknek ez kicsit sem érdeke...


Másik nézőpont: "anyáink is kapták, még sincs semmi bajuk".

Régebben, és valószínűleg ma is úgy van, hogy egyes emberek példáját nézve az egész óvatosságnak semmi értelme, mert hát két hónaposan is tehén tejet kapott, és 80 évesen sincs semmi baj, köszöni jól van. Ez oké is, vannak ilyen emberek. De vannak olyanok is, akik 50 év masszív dohányzás után is szívelégtelenségben halnak meg 80 évesen, és nem kapnak sem tüdő sem gége rákot. Csakhogy a tüdő és gégerákban elhunytak kb. 90%-a masszív dohányos. Tehát mégiscsak van összefüggés, maximum Józsi bácsinak szerencséje volt...

A táplálkozásnál ugyanez. Megfigyelték, milyen fajta betegségek (főleg allergiák) hogyan függenek össze a csecsemő táplálásával.

Csakhogy a dohányzás károssága már vagy 50 éve köztudott, ma már senki nem kételkedik ebben, míg a baba bélrendszerének működése még újabb keletű dolog, a rossz hozzátáplálás következményei csak kezdenek kirajzolódni, ahogy újabb nemzedékek nőnek fel.


Tulajdonképpen a dohány is azért legális drog, mert a világgazdaság összeomlana, ha betiltanák, hiszen rengeteg bevétele van az államnak az adókból stb...


Mellesleg az a baj az allergiával, hogy sok esetben nem azonnali a probléma, sőt 30-40 évet is lehúz valaki minden tünet nélkül.

Apósom jó példa erre, őt is 3 hónaposan tejjel itatták, volt töltött káposzta és ami kell, sőt egész életében büszke volt a "parasztbélésére", míg nem 50 évesen lett tejallergiás, olyan szinten, hogy ha egy fél kanál tejfölt elfogyaszt, órákig nem tud felkelni a WC-ről...

Tehát nulldiétán van.


Tény, hogy nem egyszerű manapság kiigazodni a hozzátáplálási információk között. Végső soron az a jó szerintem, ha mindenki tájékozódik, amennyire csak tud, és aszerint próbálja a legjobban csinálni. Következmények mindig vannak és lesznek, annál is aki tud róla, és annál is, aki nem. Ha tiszta a szülő lelkiismerete, akkor megtette, ami tőle tellett...


Jó étvágyat mindenkinek!

:o)

2011. nov. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Tökéletesen igaz minden szavad. Vitatkozni sem akarok. A véleményem, hogy mindenki úgy dönt, ahogy ő jónak látja. A felelősség az övé. Senki nem tudja, hogy mit hoznak az elkövetkezendő évek. Mivel teszel jót és mivel ártasz. Szóval dehogy akarok én vitázni, csak felvetni valamit:

Beszélj 2 orvossal, 2 védőnővel, keress 2 táblázatot. Nemigen egyeznek. Vannak ilyen és olyan nézetek. Ebből és abból a szempontból is meglehet közelíteni dolgokat. Szóval akkor hogy is van ez???

Megmondom én! (legalábbis szerintem.) Mindenkinek az a helyes irány ezen a téren, amivel ő maga tud azonosulni. Amiben ő maga hisz.

2011. nov. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
tényleg érdekes, hol lehet a háztartási kekszet 4 hónaposan adni?? Én babapiskótát és háztartási kekszet a most 21 hónaposomnak is ritkán adok, mert tele van cukorra, pedig ő már mindent eszik. Főleg a babapiskóta. Ha bár mit akarsz adni rágcsálni babádnak adj neki glutén mentes pufit )abba nincs annyi só sem) vagy köles golyót. Garantáltan imádni fogja.
2011. nov. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!