Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha hideg a babám orra, biztos...

Ha hideg a babám orra, biztos fázik?

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a kéz állandóan hideg, mivel mindig tömi az öklét (jönnek a fogai) a szájába.

Orra langyos szokott lenni, de ha nagyon aggódom, akkor megnézem a tarkóját!

Én sokszor hittem azt, hogy fázik, de nem ...

Egyszer viszont fázott az utcán, na akkor olyan eget verően üvöltött, hogy nem volt megállás, amíg jobban nem bugyoláltam be!

2011. nov. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy csecsemős a kórházban ezt tanította, és bejött mindegyik gyerekemnél.

A kéz-láb nem mérvadó, mert a vérkeringés gyengesége miatt azok nagyon sokszor hidegek.

A tarkó izzadtsága mutatja, ha túl van öltöztetve, viszont ha fázik, a tarkója attól nem lesz hideg.


Emiatt az orr-ellenőrzés.


Még a 4 évesemnek is hideg, amikor fázik, sőt nekem is. :o)

2011. nov. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, ezt nem tudom. Én mindig a tarkóját néz(t)em. Ha az hűvös, akkor fázik.
2011. nov. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem biztos, hogy fázik, ha hideg az orra.

Mi ma mindhárman (2 gyerek) eléggé hidegorrúak voltunk, de nem fáztunk. Az orrunkon nincs ruha, azért hideg :)

Én a gyerekek hátát/combját szoktam ellenőrizni.

2011. nov. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szobában igaz a hideg orr ilyenkor, nem pedig kint a + 3 fokban. Ez szerintem teljesen egyértelmű!!!! Vagy nem mindenkinek?

Szobában működik ez az orr dolog szerintem.

2011. nov. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kint is működik a hideg-orr dolog:)Ha hideg,akkor fázik!Tarkót én sosem néztem,mindig a nózit.Sosem volt hideg,még a legnagyobb hidegben sem egyik gyerek orra sem.Rendesen fel voltak öltözve,babakocsiban bebugyolálva,2 óra után sem volt hideg a nózi,mert nem fázott.Idebent is az orrát nézem a kicsinek mostmár,ha hideg,adok rá még vmit,és máris jobb.:)

2 gyerkőc Anyukája

2011. nov. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kint is működik. Amikor nem fázik, szép langyos az orra hegye. Ha jég hideg, akkor fázik. Ja, és nem minden baba üvölt emiatt, ha alszik, észre sem veszi...

2 válaszoló

2011. nov. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!