Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha adok tejet 13 hós fiamnak,...

Ha adok tejet 13 hós fiamnak, akkor adhatok neki Activia joghurtot is? Vagy mire jó a baba joghurt?

Figyelt kérdés
2011. nov. 17. 13:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

hát babajoghurtot nem adnék, mert az csak cukor joghurt ízzel.

aktíviát meg a baktériumjai miatt nem adnék.


amit adok sima joghurt, vagy ha gyümölcsös is akkor normál gyümölcsös.

2011. nov. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mégis milyen márkájú joghurtot ajánlanátok?
2011. nov. 17. 13:08
 3/20 anonim ***** válasza:
Én legtöbször danonet vagy jogobellát veszek de bármelyik joghurt jó.
2011. nov. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Activia joghurtot 2 éves kor alatt nem ajánlja a gyártó.

Jogobellát vagy sima danone joghurtot szoktam adni a gyerekemnek.

Babajoghurtot is adok neki néha (humana), mert finom, és ha akciósan veszem, nem drágább, mint a sima joghurt. Elvileg a babajoghurtban nincs annyi szemét, mint a többiben, aztán a fene tudja.

2011. nov. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Az activia honlapján mostmár csak éves kor alatt nem ajánlják.Jobban utánanéztem régi kérdesekben.Már csak a márkát illetően vagyok bizonytala.Akár a pennyben kapható jogurtokat is adhatom neki?Azok olcsóbbak.És mi a helyzet az epressel?Mert azt magában 2 éves korukig nem ehetnek?
2011. nov. 17. 13:42
 6/20 A kérdező kommentje:
Bocsi az kimaradt hogy EGY éves kor alatt nem.
2011. nov. 17. 13:43
 7/20 anonim ***** válasza:

nézd meg az összetevőket, minél kevesebb legyen benne az adalékanyag (talán a milli krémtúró ilyen lehet, - nem biztos az sem)

Én gyümölcsöt turmixolok össze natúr joghurttal, imádják és tudom, hogy nem E-ket esznek.

2011. nov. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
1 éves kor után már ehetnek epret.Nyugodtan adhatsz neki már krémtúrót(danonne),görögjoghurtot kekszest,pudingot.Én az ilyen olcsó joghurtokat sose adtam a kislányomnak.20 hónapos de activiát még nem kapott.
2011. nov. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

A legjobb a natúr joghurt, beleturmixolva igazi gyümölccsel, ha pedig nem elég édes, akkor egy kevés gyümölcscukorral.

Az összes joghurt és krémtúró tele van adalékanyaggal. Jó persze, végül is mindenki eszi azokat is, még én is, de például mindegyikben benne van az a bizonyos GUAR GUMI, más néven E412. Ez volt az a bizonyos adalékanyag, amiről évekkel ezelőtt botrány tört ki, hogy nagy mennyiségben halálosan is mérgező.

ÉN nem merném ezt így adni a gyerekemnek, csak ha már nagyobb lesz, akkor úgy sem tudom elkerülni, hogy ne vegyen magának. De akkor legyen inkább már tizen éves, mint kisgyerek.

2011. nov. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
Nekem a fiam nem ette meg ha gyümölcsturmixba tettem a natúr joghurtot.Külön megeszi a joghurtot,de csak a gyümölcsöset.Én Danon könnyű és finom-t adok neki.Esetleg Szívecskét.
2011. nov. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!