Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy átlagosan fejlődő 5...

Egy átlagosan fejlődő 5 hónapos baba milyen ügyességekkel rendelkezik? Mindenképp kell már forognia és kúsznia?

Figyelt kérdés
2011. nov. 17. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:

az átlag 4 hós fordul hátról hasra, majd 5 hósan vissza a kúszás csak kb 7 hós kor körül jön.


persze ez lehet elöbb vagy késöbb 1-1 hónappal.

2011. nov. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom nem forgott még ilyenkor, viszont fél évesen elkezdett mászni és csak utána jött a forgás, a kúszás meg úgy ahogy van kimaradt.
2011. nov. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet megmondani. Van aki ebben a korban,már kúszik-mászik,7 hónaposan feláll és lépeget. De van,amelyik baba kihagyja a kúszást,és ül vagy áll.

Nem kötelező egyik sem. Ha jól fejlődik,az orvos is rendben találja,akkor nincs miért aggódni.

2011. nov. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 krisztivan ***** válasza:
Hát,ha a játszótéri szuperanyákat kérdezed,akkor az Ő gyerekük már ment is ebben a korban.Az átlag még csak valamelyik fordulást csinálja.
2011. nov. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónál a pont, ez nagyon jó! Akár én is írhattam volna. :)
2011. nov. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 5,5 hónapos és nem forog semerre :-( kicsit aggódom, de ez van. Lusta a kiscsaj
2011. nov. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


A kisfiam még nem forog (kb. 3x fordult hasról hátra, de utál így lenni), szóval nem igazán erőlteti meg magát. Tárgyakért szépen nyúl, egyik kezéből a másikba simán átveszi, forgatja, sőt, a cumit kiveszi és visszateszi a szájába :DD, de kúszni?? Esze ágában sincs. Ha elejt egy játékot, inkább sír utána, míg vissza nem adom.

2011. nov. 17. 16:20
 8/9 anonim ***** válasza:
mi is 5 hónaposak vagyunk, és nem kúszunk:) egy ideig próbálkozott, de feladta, mert nem haladt vele semerre:)) úgyhogy csak hasra fordul és úgy játszik egy darabig majd hisztizik, hogy megunta és nem tud visszafordulni:) de szerintem nem probléma, hogy nem forgunk, majd bepótoljuk
2011. nov. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 5 hónaposan tudott ugyan forogni, de csak nagy sírások árán. Aztán kiderült, hogy kicsit gyengék az izmai. Jártunk gyógytornára, így 6 hónapos korára jött el az, hogy gond nélkül fordult mindkét irányba, és gurult is. Aztán a kúszás az kb. ki is maradt, mert egy kezemen meg tudom számolni, hányszor kúszott.

Most 9 hónapos, feláll, lépeget kapaszkodva, felül és mászik is. Szóval később kezdte, de mindent egyszerre. :)

2011. nov. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!