Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cukkinit mivel és hogyan...

Cukkinit mivel és hogyan adjátok babátoknak? Enyém 6 hós.

Figyelt kérdés

Hogy főzitek a cukkinit? Sütőben fóliában? Vagy párolva, vagy főzve vízben? És mit adtok hozzá? Krumplit? Vagy mivel lehet még?

Hagymát lehet már használni ízesítésre? Fokhagymát, vöröshagymát?


2011. nov. 18. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Én minden zöldséget krumplival adok neki, vagy tésztával, mert a rizst nem szereti. EGyszerűn a felkockázott krumpli mellé teszem a feldarabolt cukkínit is, és megfözom aztán botmixerrel leturmixolom. Egy vékony karika hagymát szerintem tehetsz bele, nem hinném hogy baja lenne tőle. De tényleg csak kevest, hogy ne legyen intenzív az íze.
2011. nov. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én gyümivel szoktam neki adni.Körtével,almával és így jobban elfogadja.Nem szoktam ízesíteni,a gyümölcs elégnek bizonyult.:) Kevés vízben megpárolom neki.Imádja!
2011. nov. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A) Egy kiolajozott jénai tálba leteszek 1 sor nagyon vékony cukkinit (a hámozóval szelve), rá 1 sor nagyon vékony réteg répát, majd nagyon vékony réteg almát, rá répa, és a tetejére cukkini. Lefedve sütőben megpárolom, kis vizet is lehet alá önteni, majd turmixolás.

B) Olajon, kis vízzel párolt cukkini+hús+rizs+egy kis kapor


Szerintem a hagymát kis mennyiségben használhatod (bár a fokhagyma nagyon intenzív tud lenni, azt én később kezdtem el), de 6 hós korban szerintem elég a petrezselyem, zeller, kapor.

2011. nov. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én répával adtam, később májat is tettem bele + rizst.
2011. nov. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!