Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A póréhagymát, az uborkát és...

A póréhagymát, az uborkát és a cukkinit hogyan készítitek el a babátoknak (mostanában kóstolhatjuk először őket)?

Figyelt kérdés
2009. máj. 22. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Uborka főzelék nálunk kimaradt,de a cukkini az egyik kedvence lett.

Cukkinifőzelék:(ez egy nagy adag receptje,az elején érdemes kevesebbet csinálni,mondjuk,amikor ti is esztek valami cukkiniset.Ebből néhány üveg lesz lefagyasztani is.)

egy közepes cukkini

3-4 gerezd fokhagyma (ezt helyettesítheted póréhagymával is,ekkor egy fél szálat szoktam használni)

3-4 közepes apró kockákra vágott krumpli

néhány szál vágott kapor

paradicsomlé (mi a kecskeméti paradicsom italát vagy házi paradicsomlevet használtunk)


A cukkinit a hagymával, a kaporral és a krumplival felteszed főni.Nem kell annyi víz,h ellepje,mert érdemes fedő alatt párolni.Mikor úgy látod,h a cukkini jó,akkor zárd el,és fedő alatt,hagyd pihenni,míg a krumpli is teljesen puha nem lesz.Ekkor szűrd le róla vizet,és töltsd a helyére paradicsom levet.Turmixold megfelelő állagúra.Tehetsz bele egy kis oliva olajat is,és csirkehússal igazán finom.

A lányom egyik kedvenc főzeléke volt.

2009. máj. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hú,ez nagyon jól hangzik,köszönöm!!!
2009. máj. 22. 20:50
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ubi nálunk is kimaradt.A cukkinit én így csinálom:1 cukkini,3 szem közepes krumpli,2 kocka husi és egy pici só.Én a cukkini közepét azt ki szoktam venni.Nekem ebből a mennyiségből két bébiételes üveg szokott kijönni.


Nagyon jó a recept amit az előző válaszadó írt,de úgy írtad,hogy most fogjátok kóstolni.Ameddig csak kóstolgattok addig sztem ne rakj bele paradicsomot meg ilyesmit mert ha valami baja lenne a babádnak nem tudnád hogy mi okozta nála.

2009. máj. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!