Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyes, Gyed kérdések?

Gyes, Gyed kérdések?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne, aki tud kérem segítsen?

Kisfiam októben volt 1 éves, a gyed 2 éves koráig jár?

Vagy beleszámít a TGYÁS is amit 6 hónap volt, mert ha igen akkor 2 éves koráig csak 1,5 év gyed lesz.

A másik kérdésem ha 2 éves koráig össze jönn a kistesó akkor milyen juttatással járok jobban, gondolok itt táppénzre, TGYÁS-ra. Gyes idejére szeretnék már terhes lenni. És ha jelzem a munkáltató felé hogy kérem a 2 évre járó szabit és utána táppénzre megyek felmondhat nekem? / Nem tudom biztosan de ugy olvastam hogy a gyerek 3 éves koráig nem mondhatnak fel, csak közös megeggyezéssel? /És hogy számolják a szabit ilyen esetben?

Az apuka is igényelheti a GYEST ha én táppénzen leszek és dolgozhat e? / Szolgálati nyugdíjas / Ha igen, hány órában?


2011. nov. 20. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem is volt ilyen kérdés és a válasz:



"egy kérdés szeptebrben lejár a gyedem gyest kapok majd ha terhes leszek és még 2012 ben fog megszületni ugyanugy megkapom a tgyest s utánna miböl számolják ki az ujabb gyedet majd?"


Ha a munkaviszonyod közben nem szűnt meg, akkor jár a következő gyerekkel is tgyás, gyed. Mindkettő összegénél az igénylést (!) megelőző évet nézik, hogy ott van-e 180 bérezett nap vagy nincs.

Tgyásnál: ha nincs 180 bérezett nap, akkor a minimálbér kétszeresének a 70% (ez ennyi egyébként a gyed max. is), ha a tényleges/szerződés szerinti bér után kevesebb járna, akkor annyi.

Gyednél más egy kicsit a helyzet: ha nincs 180 bérezett nap, akkor a minimálbér 70%-a jár (ez van, ha az igénylést megelőzően durván 185 napot gyesen töltesz). Ha viszont azért nincs 180 bérezett napod, mert táppénzt, tgyást, gyedet kaptál, akkor a korábbi ellátás alapja lesz az új ellátás alapja is. Ezért szokták javasolni, hogy jobb a gyes helyett táppénzre menni . Több előnye is van: több a pénz, gyűlnek a szabik.

2011. nov. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
[link] ezt nézd meg a linket
2011. nov. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor jár 2 éves koráig, ha szülés előtt volt legalább 562 nap biztosítotti időd. (általában valóban kicsiovel több mint másfél év a gyed ideje.


Nem mondhat fel, mert védett vagy.


Apuka is igényelheti, max. heti 30 órát dolgozhat mellette.

2011. nov. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!