Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hiperaktív tünetek esténként...

Hiperaktív tünetek esténként egy 11 hónaposnál. Normális ez?

Figyelt kérdés
Naponta még kétszer alszik, néha-néha háromszor. De bármikor is alszik utoljára, este 5-6 között már olyan álmos-fáradt, hogy átesik egy holtponton, és túlpörög, olyan, mintha hiperaktív lenne. Igaz, hogy sokat mászik, és már lépeget is, tehát tudom, hogy nagyon elfárad, de mégis furcsának találom.
2011. nov. 21. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Szerintem egy 11 hónapos baba nem lehet hiperaktív, ezeket a tüneteket csak iskolás korában lehet diagnosztizálni! Ez még nagyon korai lenne, nem hiperaktív. Csak egy gyerek, rengeteg energiával!
2011. nov. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is normális, mi lányunk képes volt elalvás előtt 20-30 percig pörögni a nagyágyon mielőtt elnyugodott. :-) Egyelőre nem kell aggódnod szerintem, első válaszoló jól leírta.
2011. nov. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a korban még nem lehet hiperaktívnak nevezni egy babát. Egyébként az én fiam is rendszeresen "bekattan" esténként fürdés után, és hiába fürdetjük 7-kor, esetenként még 10-kor!! ezerrel aktív a nagy ágyon, fel akar állni, és le akar mászni, én meg már majd elalszom mellette! 10 hónapos
2011. nov. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna kedves kérdező:)csak nálunk ketten vannak (ők is 11 hónaposak)és szépen el is alszanak a tápi után vagyis fél kilencre már szunya van de az idősebbik babóm már nem egyszer megcsinálta azt mint amit tegnap este is hogy aludt 1 fél órát és utána kipattantak a szemei és csak nevetgélt játszott az ágya egyik végéből a másikba ugrált szóval káosz és ugye nagyon vigyázni kell mert az öcsi meg vígan alszik...már tegnap legszivesebben ordítottam volna idegességemben de hát bírni kell így 1 óra kínlódás után elaludt:)Hogy ez mitől lehet meg nem mondom neked de mondhatni rémisztő hogy ennyire tud pörögni miközben a szemei már félig be vannak csukva az álmosságtól:)
2011. nov. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ugyanilyen 15hos babam, mar en is gondoltam hasonlokra. Nem hajlando aludni este, en mar alig birok ebren lenni. Csodalkozom honnan van ennyi energiaja. 1orat este lefekves elott ugral az agyon.
2011. dec. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%

nem értem minek emelted ki, tökéletesen leírták?

vagy várod, hogy valaki azt írja, igen, tuti hiperaktív a gyereked!

inkább olvastál volna utána, a hiperaktivitás ilyen korban nincs, súlyos figyelemzavar, gondolom a babád megfelelően koncentrál az iskola padban?!?

ne hülyéskedjünk már ezzel, komolyan, ahelyett, hogy örülnél, hogy nem egy sarokban ül egés nap a gyereked...

2011. dec. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Jaj de furcsa,egy gyerek,aki szeret mozogni,és tele van energiával.Ez tényleg beteges.
2011. dec. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem hiperaktív.A lányom ugyanilyen,kihancúrozza magát és szigorúan 8kor ágyba kerül,ha még ezután is pörög,megteheti lekapcsolt lámpa mellett kiságyban,néha él is vele,de nem hangoskodik,lecseng és alszik:) 10hós.
2011. dec. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
én arra is gondoltam,h fürdetés után már nem főzök,nem takarítok,apa is itthon,lubickol a gyerek a figyelmünkben,élvezi h együtt játszunk és ez felpörgeti.
2011. dec. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azért emeltem ki, mert a Pető-intézetes gyógytornász (koraszülés miatti izomtónus-gyengeség miatt küldtek hozzá mondta, hogy hiperaktív tüneteket produkál a gyerekem, és inkább most kell ezen dolgozni, mint általános iskolában, amikor már sokkal nehezebb lesz. És azért mertem ilyen kérdést feltenni, hogy vannak másoknál is ilyen tünetek, vagy a gyógytornász túlzott. Nem magamtól találtam ki ilyet.
2011. dec. 8. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!