Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy idegroncs...

Normális, hogy idegroncs vagyok a babám miatt?

Figyelt kérdés
Nagyon gyorsan fejlődik és nagyon értelmes is, 7,5 hós. Nem tudom, hogy ettől van-e, de estére teljesen kikészít. Napközben szépen elvagyunk, jön-megy (mászva), feláll mindenhol, lépeget, játszunk, nagyon figyelmes, 2x v 3x alszik, akkor minden ok. Aztán jön az este, fürdés, és alvásnak kéne következni, de csak bömböl. Már nincs türelmem ehhez. Mit csináljak? Ti hogy csináljátok? Normális ez?
2011. nov. 22. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen normális. A gyereknevelés az élet legnehezebb kihívása :) Ha tudsz segítséget kapni nagyiktól, ismerősöktől akkor kapcsolódj ki. Az estéket meg biztos meg lehet valahogy oldani, próbálkozni kell miért sír mi használ. Ő még elég pici, ennyi idősen még bőven dajkáltuk meg velünk is aludt.
2011. nov. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de ez az esti alvás nagyon problémás volt nekünk is ebben az időben!

Most 10 hónapos és nincs baj vele.

Én szépen minden nap ugyan akkor rakom aludni.Szinte születése óta.(Első pár hónap nem számít, mert hasfájásos volt!!)

Lerakom, megsimizem, adok neki puszit, elköszönök és ott hagyom!Persze, hogy ordított az elején, de most már gyönyörűen el van.Hozzáteszem, ha beteg, fáj a foga, vagy valamije azt kezelem és akkor ez nem így működik.

Ja és estére borzasztóan ki fárasztjuk a párommal!Rohangál a lakásban, az ágyon birkózunk, szóval mindent megteszek azért, hogy este már essen le a feje! :)

2011. nov. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk is ez volt, és rájöttünk, hogy ha később fürdetjük, hamarabb elalszik, és sírás nélkül. Megfigyeltük, hogy mindig a Barátok közt első szünetéig bömböl és csak aztán alszik :D

Nem tudom mitől van ez, de hozzá igazítottuk a fürcsit és azóta nyugi van:)


Ja, nálunk az esti tápit apa adja oda neki és én vééééééégre szabad vagyok!:D

És ő is altatja ilyenkor. Ez az egyetlen feladata van a babával.

2011. nov. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk pedig a nagyon korai, 16:00-16:30 közötti fürdés jött be, főleg most így télfele jön ez jól, amikor úgyis sötétedik már ilyenkor.

Egyébként normális, hogy ki vagy készülve, kellene valami feltöltődés neked is. Én pl egy gombképet csináltam tegnap este, csak gomb kellett hozzá, ragasztó és festővászon. Nem egy nagy agymunka, de ilyenre van szükségem, mert lányunk egész nap foglalkoztat, és csak 25 percet alszik napközben. 15 hós.


Kitartás!

2011. nov. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia nem is olvastam a többi választ, az én fiam 16 honapos most, és azt hittem ez idövel javulni fog, de nem nagyon, sajnos elkapattam, sokat volt ölben, állando játék, házimunka alig, mindig ideges meg fáradt voltam, sokat sirtam, hogy valaki csak 5 percre vegye ki a kezemböl.. aztán ez is elmult, amiota tud menni, könnyebb, pedig azt mondják nehezebb lesz, de nekem könnyebb, most se játszik el egyedül, de legalább nem kell mindig cipelni és a házimunkába is "besegit" nagyon okos már. de....én nem akarok beleokoskodni de lehet hogy nappal sok a 3x alvás, és este nem fáradt... én fiam 8 honaposan 2x aludt egy nap

reggel 6kor kelt, aludt 10-12ig séta babakocsiban, délután 4-5ig aludt és este 8kor alvás volt,


most már 16 honapos, kb 13 honapos kora ota már csak egyszer alszik egy nap, fél 1-3ig és este 8kor alvás,. amiota igy beállt és nappal nem alszik, azota este nincs ilyen cirkusz, sztem a te babád kipiheni magát este nagyon, és ezért nem álmos..

2011. nov. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21 honapos es egyre rosszabb. :) Nallunk ugy zajlik a furdes ido, hogy elotte 5-6-szor elbujik es meg kell keresnunk. Persze elbujna 26-szor is ha lenne turelmunk. Mindig ugyan oda bujik el szoval elgondolhatod mennyire izgalmas megtalalni. :))) Aztan mikor felvaltva en meg a ferjem megkeressuk es megunjuk akkor probaljuk bevinni a furdobe ami uvoltesbe torkolodik mert meg bujocskazni akar. Aztan rajon, hogy a villanykapcsolot le szeretne kapcsolni a szobaba. Ezt kapcsolgatja addig amig megunjuk es ismet probaljuk becipelni a furdobe. ORditas, rugdolozas, elengedi magat, hogy szinte leejted... Aztan megprobaljuk levetkoztetni amig hallgatjuk a sikitozast. Ha mar bentvan a kadba akkor minden rendben. :)) Boldog es jatszik ezerrel. A baj ott van amikor ki kell jonni. Termeszetesen nem akar. :)) Faraszto de tudom, hogy semmi sem tart orokke. Szoval kitartast kerdezo!
2011. nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kicsit megkönnyebbültem már, hogy nem vagyok egyedül.

Mi is próbálkozunk az együttalvással, de nem az a gond, mert akkor is sír. Dajkálni nem lehet, mert sose szeretett abban a pózban feküdni, utál háton feküdni. Sírni nem akarom hagyni, de csak kínlódunk, mert az ölemben is sír. Apa nem kell neki, ilyenkor csak én vagyok. Ha elveszi tőlem, vagy kimegyek a szobából, akkor még nagyobb ordítás van. Anytejes, igény szerint szoptatom még mindig, ezért még jobban kötődik hozzám. Nem tudom letenni aludni a kiságyába, mert abban a pillanatban feláll. Hallgatózik, ha kimegyünk a szobából. Mi is kifárasztjuk estére, ezért is gondoltam, hogy túl sok inger éri és az lehet a baj. Sokszor van, hogy leteszem aludni, alszik, elmegyek fürdeni és arra jövök ki a fürdőből, hogy ordít apa ölében. Lassan tényleg idegbeteg leszek, már az összeomlás határán állok. Persze napközben, mintha misem történt volna, mintha nem is ő volna.

Az alvásával kapcsolatban: ő nem bír sokáig fent lenni, 3 óra a max. itthon, ezért ha később kel reggel, akkor x alszik, ha korán, akkor 3x. Egyszerűen fogja magát és elalszik a cicimen, ha más megoldás nincs, muszáj neki aludnia, de éjszaka is alszik, igaz felkel enni egy párszor.

Utolsónak, nem semmi amit művel a kicsitek, nektek sem árt a kitartás. Egyébként már én is rájöttem, hogy nagyon gyorsan változnak a dolgok. Szinte hétről hétre új dolgok vannak, másképp kell csinálni.

Szóval lényeg a lényeg, nem lettem okosabb, hogy miért sír esténként, de jó tudni, hogy vannak sorstársak, és nem tökéletes senkinek az élete gyerekkel. Mert ugye ezt így senki nem mondja a szemembe, hogy milyen nehéz pillanatok is vannak, csak a szépet.

Azért köszi a válaszokat!

2011. nov. 22. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!