Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen játékot/játékos készség...

Milyen játékot/játékos készségfejlesztőt készítettetek már kisbabátoknak saját kezűleg? Kérlek íjátok le a készítés menetét is!

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 22. 13:14
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
*írjátok le /pontatlanul írtam/
2011. nov. 22. 13:15
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én ezt készítettem egy másik anyuka kislányának, illetve a saját kislányomnak is van ilyen játéka más motívumokkal.


[link]


Ehhez csak barkácsfilc kellett. :-)

2011. nov. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nézz körül ezen az oldalon én innen merítek ötleteket.Remélem tudtam segíteni!

[link]

2011. nov. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Illetve még ezt is. Szalagot a Röltex-ben vettem hozzá, és egy régi, már nem használt pulcsimból vágtam ki az eperformát. Megtöltöttem puha tömőanyaggal. :-)



[link]

2011. nov. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Van egy csomó kis labdánk, úgyhogy kartonból vágtam ki csíkokat, a két szélüket kicsit behajtottam oldalt, összeragasztottam, ez lett egy golyópálya. (De kisautó is lement rajta.)

Kólás flakonokba tettem kavicsot (macskaalmot), a matricát leszedtem és rajzoltam rájuk arcot, azok a csörgő babák.

Műanyag pohár alját kivágtam (szélét lereszeltem, hogy ne vágjon), a kislabdákat azokba tettük bele, és csodálkoztunk, hogy az alján kijön. :) Nem mindegyiknek, valamelyiknek nem vágtam ki, akkor azon csodálkoztunk, hogy nem jön ki.


Nem tudom, mennyire készségfejlesztőek ezek, én ezeket csináltam.

2011. dec. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó,szerintem tök jó ötletek,kreatív vagy!

Én üres kinder tojásba-a műanyagba-tettem rizst-előtte átfúrtam,madzag bele,úgy a rizs,bekötöttem és a kiságyán lévő zenélős,forgós állványára akasztottam és ezeket szerette ütögetni,ill.a játszószőnyeg játékívjén is volt ilyen.Műa. üvegbe csavar,ez-az,jól zörög.Nagyobb volt mikor gesztenyét szedtünk,egy üres cipősdoboz oldalára lyukat vágtam és ezen dobálhatta be.Papírtörlő hengerén labdát gurítottunk át.Ennyi hirtelen.

2011. dec. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én csak most a napokban tervezem csinálni: Jó puha anyagból egy kis "táska", belevarrva egy cipzár. Rávarrnék párfajta gombot, és tennék rá tépőzárat is. Meg szétnézek a méteráru-boltban, hátha még valami megtetszik. A kislányom úgyis szeret matatni mindenfélével (lásd gomb, tépőzár, stb...), és ezzel legalább próbálkozhat :o)

Előzőekből a rizses ötlet tetszik, lehet valahogy azt is hozzákombinálom.

2011. dec. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A rizs és a wc papírguriga nagyon jó, tovább is fejlesztem a golyópályánkat wc papírgurigából. :)
2011. dec. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A fiam egyik első és sokáig nagyon kedves játéka volt egy rizsszemekkel töltött pet palack :-))) összenyomva meg is tudta fogni :-)
2011. dec. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Felfújt lufira rajzoltam arcot, úgy (is) tanultuk az arc részeit, illetve több lufira lehet különböző arcokat (csodálkozó, mérges, sírós, nevetős)


0,33-as ásványvizes palackba lehet tésztát (ez volt a legkedvesebb csörgője), vagy szinezett vizet/olajat, abba különböző dolgokat (kavics, csillogó flitter, gomb)


Kiürült pelenkásdobozból (pampers, babylove) házikót, vagy kissebbekből garázst az autóknak.


Pezsgősdugókból ujjbábok.


Konyhaasztal alá és fölé pléd kiváló bunker. (Egy zseblámpával szinte az egész délelőttöt bent töltötte a fiam :) )


Csak elkezdeni nehéz, aztán jönnek az ötletek maguktól :)

2011. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!