Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szerettessem meg a...

Hogyan szerettessem meg a húst a kisfiammal?

Figyelt kérdés

A kisfiam 11 hónapos már simán ennie kéne mindent,de csak nehezen lehet rábírni az evésre.Számára a tápszer az egyetlen kedvenc.Ennek ellenére csümölcsöt főzeléket ugyan úgy kap,de a hússal készült ételeket egyáltalán nem hajlandó lenyelni.Volt valakinek hasonló gondja?;és ha igen hogyan oldotta meg?

És még annyit kérdeznék,olvastam,hogy kenyeret zsemlét adnak a babának szalámival.Én is kipróbáltam már,de komolyam a frász kitör ahogyan öklöndözik tőle,van,hogy annyira bepánikolok,inkább nem is adok ilyesmit neki.Gondolom ez sincs rendben,de félek,hogy megfullad.



2011. nov. 22. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Darálva és főzelékbe keverve próbáld.
2011. nov. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy először csak egy kanálnyit, hogy ne érezze ki belőle, később normál adagig növeld.
2011. nov. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak teljesen igaza van, darálva, keveset, növelve az adagokat. Hidd el, minden baba öklendezik először a darabosabb ételtől (pl. kenyér, de megszokják, hogy az ínnyel csócsálni kell, és kell is nekik a darabosabb kaja. Próbáld kicsike darabokkal, illetve nálunk bevált, hogy a vajas kenyeret beteszem a mikróba 20 másodpercre, ettől a vaj beleolvad és a kenyér is még puhább lesz (és csak ezután teszek rá szalámit, sajtot)!
2011. nov. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia. Két fiam van és egyik sem hajlandó megenni a húst. 2,5 ill. 4,5 évesek,de picinek se ették meg. Se a húst,se azt az ételt amiben hús volt. Nem erőltetem, majd ha nagyok lesznek megeszik. Adok nekik fasírtot, húspogácsát ami a panírozott,bolti csomagolásban van.Ezekből is van jobb minőségű-drágább,de húsosabb változat. Ezt megeszik,így legalább jut beléjük valamennyi hús.
2011. nov. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első és második vagyok. Tudom, most sokan megköveznek, de a lányom amikor oviba került, újra nem evett húst, ezért elvittem a McDonaldsba, és vettem neki sültkrumplit nuggets-szal, láss csodát, bevált. Azóta megeszi a rántott csirkemellet, meg ami hasonlít rá :) Ez nem jelenti azt persze, hogy a Mekiből etetem, de a Happy Mealnek köszönhető az első siker.
2011. nov. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

:)Köszi válaszokat.Szerintem itt nagyon sok anyukát lehetne hajigálni,ha valóban ítélkezne az ember.Nekem pl.eszemben sincs.Valahogy minden anyuka igyekszik rábírni a csemetéjét bizonyos dolgokra és attól,hogy egy gyerek"kicsi"miért ne ehetne finomat?

Az én fiam hisztigörcsöt kapna ha nem kaphatna a lángosomból........................:D

2011. nov. 23. 12:00
 7/8 anonim válasza:
Miért kell adni neki??? Neki még megvannak a természetes ösztönei és nem eszi meg amiről úgy érzi, h nem kéri. Nem kell erőltetni. Ez teljesen normális. Van egy ismerősöm akinek a gyereke ugyanígy nem ette meg a húst. Egyszer rábeszélte nagy nehezen, h egye meg, de olyan undor volt benne, h ki is hányta. Kiadja a szervezete, mert nem kéri. Nem kell ráerőltetni.
2011. dec. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd. Ha akar, később eszik valamikor, de ha nem, az sem baj. Tejtermékek fogyasztásával is hozzájut a szükséges tápanyagokhoz.
2012. febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!