Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell egy babának...

Meddig kell egy babának hasról hátra, illetve vissza fordulni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 17:43
 1/8 A kérdező kommentje:
5 hónapos a kisfiam, de magától nem fordul:( Viszont ülni akar, mert ül felfelé. De miért nem fordul???? Tanítom is néha, de még sem.
2011. nov. 22. 17:44
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem ma fordult át először hátról hasra,hasról hátra már 2-3 hete.de azóta hasról megint tegnap fordult át.ma már forgolódik,de inkább hátról hasra.

4,5 hónapos kisfiú

2011. nov. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja az lemaradt,h nem tudom meddig kell,ez változó nagyon,van,akinek 6hónapos korában forgott.
2011. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Elméletileg 6 hónaposan elvárt, hogy forduljon, legalább az egyik irányba. Az alatt mit értesz, hogy fel akar ülni? Nekem is olyan, mint ha fel akarna ülni, folyamatosan emelgeti fel a fejét. :)
2011. nov. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Épp tegnap volt nálunk a védőnő és megkérdeztem, mivel az én kisfiam sem forog még. (hasról hátra kb. 2x sikerült neki, sztem az is véletlen gurulás volt)és azt mondta, nem vagyunk elkésve semmiről, 6 HÓNAPOS KORÁIG kell fordulnia, viszont akkor már ODA-VISSZA!

2011. nov. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát olyan mint ha hasprést csinálna, megfogja a térdét is és húzza fel magát. Na akkor forogni kéne hamarosan:((((
2011. nov. 22. 18:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Elméletileg 6 hónapos korig. Az én kislányom 4 hónaposan nem forgott, ezért gyógytornászhoz vittem. Láttam rajta, hogy nagyon próbálja, de vmi nem oké. A félelmem be is igazolódott, mert kicsit le voltak tapadva a váll izmai ezért nem fordult. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha azért nem fordul, mert van valami gond, akkor annak lehetnek jelei, amit egy anya hamarabb észrevehet, mint egy védőnő.
2011. nov. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő, hogy 6 hónaposan oda-vissza forognia kéne. Az én lányom már 3,5 hónaposan átfordult hátról hasra, de vissza nem akart. A 6 hónapos státuszon mondta is a védőnőn, hogy tanítgassam. Tanítgattam én bőszen de nem akart. Ő szeretett hason lenni. Majdnem 7 hónapos volt amikor átfordult hasról hátra, és utána nem sokkal már fel is ült.
2011. nov. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!