Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3hós babának át kell már...

Edus83 kérdése:

3hós babának át kell már fordulni a hasára? Én lányom forog oldalra, de hasra még nem, és sok helyen olvasom más baba már igen. Akkor én kicsim le van maradva? Mit tehetnék, hogy erősítsem?

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:

nem kell siettetni. elvileg 6 hónaposan már illene tudnia átfordulni, de van aki még ekkor sem tud.

nincs lemaradva.

2010. máj. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne izgulj nem egyformák a gyerekek.Van aki még 5 hónapos korában sem forog állandóan, csak véletlenül.
2010. máj. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az már szép, ha az oldalára fordul. Még ez sem lenne "kötelező".

Ráér még bőven átfordulni. Lehet, hogy neki menni fog már 4 hónaposan, de lehet, hogy csak 6 és fél hónaposan. Nekem a kisfiam elmúlt 6 hónapos, mikor elkezdett forogni, pedig mindent hamarabb csinált, mint ahogy az a nagy könyvben meg van írva.

2010. máj. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Az én kislányom 4 hónaposan fordult meg, és 11 hónaposan már járt. Szerintem nem kell aggódnod.
2010. máj. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok.
2010. máj. 10. 14:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 7 hós volt, mikor hasra fordult.... a védőnőm tanácsára tornáztunk sokat, a karját a vállánál magasabbra emeltem, a csípőjét pedig óvatosan húztam magam felé, aztán mikor már "átborult" segítettem a kezét könyöklő-támaszba tenni. Ezt ismételgettük, amíg csak bírta kedvvel. Most már simán megcsinálja magától.

Vannak hozzá hasonlóan lusta babák (most a mászást gyakoroljuk, mert arra se hajlandó) segíteni kell őket. (persze három hónaposan még nem kell erőltetni, nagyon sok ideje van még a babádnak)

2010. máj. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én 3 hónaposan kezdtem tornáztatni. Nem mondta senki, csak úgy láttam, élvezi és jól szórakozik közben. Hasra tettem, aztán megbillentettem, megmutattam neki, hogy kell hátra fordulni, majd gyakoroltuk visszafelé. A kis lábát is erősítettem/erősítem, tornáztatom. 3,5 hónapos, ma már a második nap volt, hogy magától sikerült hasról hátra fordulnia. Egyszer hátról is sikerült hasra fordulnia, de akkor Apuci volt a ludas, mert mellette feküdt az ágyon, és besüppedt alatta a matrac, és a pici arragurult. De azt is magától kezdeményezte. Szeret hemperegni, sőt, mióta tornázunk, azóta kezd hátról oldalra forgolódni. Különben tényleg nincs a babád lemaradva, én is úgy tudom, hogy 5-6 hónaposan illik forogniuk. Én azért tornáztatom, mert mindketten élvezzük, és őszintén szólva már én zsibbadok bele, hogy ő mindíg háton fekszik, így „szellőztetem” a kis hátát.
2010. máj. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!