Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az újszülötteknek az adókártyá...

Az újszülötteknek az adókártyát hivatalból megcsinálják a Babakötvényhez, vagy nekünk kell igényelni az Apehnál?

Figyelt kérdés
Le lehet tölteni az igénylőt, vagy személyesen lehet csak intézni? És kicsit hülye a kérdés de akkor mostmár neki is küldik az adócsomagot???
2009. máj. 12. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:

neked kel igényelni. Az én fiam nem kap adócsomagot.

08T34 Adatlapot kell letölteni

2 példányban.

2009. máj. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Adószámot nem kell igényelned, azt automatikusan megkapja, viszont ha kártyát akarsz hozzá, azt meg kell igényelned.
2009. máj. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem.Kaptam egy levelet a Magyar Államkincstártól, hogy a lányom nevére elhelyeztek x összeget. De nincs ott , hogy melyik számlára, meg semmi. Adókártyát még nem kapott, pedig elmúlt 1 éves. a levélben volt egy szám, amihez azt írták, hogy ez lesz az adószáma. Most akkor hogyis van ez?
2009. máj. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok! Úgy van, ahogy leírtam. Az állam (APEH) autómatikusan hozzárendel egy adószámot a babához, mivel az kell a babakötvényhez. Ehhez semmit nem kell tennie a szülőknek!!!! Viszont ha akarsz adókártyát is hozzá (amire egyébként semmi szükség egyenlőre), akkor bemész az APEH-hez és igényelsz egyet (vagy neten).
2009. máj. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi nem rég intéztük a babakötvényt személyesen egy általunk kiválasztott bankban ahol jók a feltételek.

Mi sem kaptunk adókártyát. Azt hiszem postán küldték ki az adószámot. Mindenki kap ilyet asszem. Viszont a bank már nem fogadta el azt az igazolást amit anno kaptunk a MÁK-tól mert mi 8 hónaposan intéztük volna. Ha gondolod megadom a számot és itt érdeklődj. 06-1 4522910. Én felhívtam őket és 4 munka napon belül kipostázták.

A bankban megmondják milyen papírokra van szükséged, de a neten is találsz infót ha nem tudsz elmenni.


(mi nem kaptunk adócsomagot)

2009. máj. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!