Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki egy napotok 4...

Hogy néz ki egy napotok 4 hetes babátokkal? Mennyit alszik egy nap?

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 07:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Bár mi csak hétfőn leszünk 4 hetesek, de nem hiszem, hogy sok mindenben más lenne a napunk! Reggel 6 körül van ébredés, eszik aztán nézelődik, míg rendet teszek Kb 9kor van a következő evés, ezután jó esetben alszik 11-ig. Fél12kor van evés, de ilyenkor nem szokott aludni. 2-kor eszik megint, aztán elmegyünk sétálni. Azt végig alussza, meg még utána is egy kicsit. 4-kor van a következő evésidő, szintén nem nagyon szokott ilyenkor aludni 6kor kap egy picit enni, 7kor fürdetés utána vacsi:) 11-ig alszik, utána 1,5 óránként kel(ha nem pocifájós) de többnyire egész éjszaka fent vagyunk, és csak félórákat alszunk. Remélem nálatok jobb a helyzet.
2011. nov. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

SZia!


Köszönöm a választ, de a helyzet nálunk sem túl rózsás most.

Ma 4 hetes a pici lány és elkapta a takonykórt a tesótól.

Felkel 7 körül, eszik, remélem alszik egy jót, utána a következő etetésig ő sem nagyon alstzik, este vagy elalszik vagy nem, tagnap 5 órát volt fent este 7-től éjfélig, de legalább nem volt fent egész éjjel. Sztem most ez a betegség miatt van és később beáll, mert hulla vagyok.

Kisifiad vagy kislányod van? Hol szültél? HOgy bírod?

2011. nov. 24. 08:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányom van:) Karcagon szültem. Hát már eléggé kivagyok. Alvás alig, napközben meg takarítás, vasalás, stb. Nekem első baba, nem kell tesó(k)ról gondoskodni. álmomban sem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz. De ha majd elmúlik a hasfájás, akkor javul valamit a helyzet. Bár azt mondják 3 hónapos koráig is eltarthat. Neked biztos nehezebb így, hogy még van mellette gyerkőc. Kitartást!!! te hol szültél?
2011. nov. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Én a Sote 2-n szültem, Budapesten.

Hát tényleg nem könnyű, főleg, hogy a helyzet nekem is új.:)

A férjem és az egész családom igyekszik segíteni, mielőtt végleg elgurul a gyógyszerem.

A nagyfiam ovis, de most körbefertőzte a családot,és ő is itthon van.

Nálatok apa segít? Tejed van? Az enyém tápis gyerekek. Milyen volt a szülés?

2011. nov. 24. 10:36
 5/8 sumergo ***** válasza:
Sziasztok. Pénteken leszünk 4 hetesek. Ahogy olvasom, talán én vagyok a legszerencsésebb a babámmal! Igaz, mi korán kelünk, fél 6-6 körül, akkor eszik, majd visszaalszik fél 10-10-ig, ismét eszik, aztán kicsit ébren van, nézelődik, igényli a szeretgetést, közelséget, de 11 körül elalszik újra, majd 2 körül kel ismét, eszünk, megyünk sétálni. 5 óra után kel fel, ilyenkor van a fürdésidő, majd eszünk,és alszik este 10-ig. Eszik, és alszik hajnali 2-ig, megint eszik, aztán húzza reggel fél 6, 6-ig. Éjszaka szerencsére hamarabb visszaalszik mint nappal. Nem mondom, van hogy egy negyedórát nyöszörög, nyűglődik, de beszélek hozzá, és elalszik. A pocakfájás nálunk is volt, de nem hagytam sokáig szenvedni, vettünk Infacol szuszpenziót, minden szopizás előtt kap belőle, azóta nem fáj a pocija, nagyon bevált.
2011. nov. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat segít nekem is apa és a családom is, de a neheze azért csak rám marad... A szülés elég kemény volt így elsőnek...:( 23 órát vajúdtam, aztán a szülés is elég fájdalmas volt. Soha nem gondoltam volna, hogy van ekkora fájdalom a világon, és hogy ezt túl lehet élni. Persze, amikor megszületett már nem fájt és nem érdekelt semmi, csak a kislányom, de addig eljutni kemény dolog. Szerencsére apa bent volt, nagyon sokat segített lelkileg, hogy ott volt. A tejem hirtelen lecsökkent, így napi 3-szor 4-szer kap tápszert, de a főtáplálék a tejcsi. Most szedek homeós bogyót, hogy visszatérjen a tejcsi és elhagyhassuk a tápszert. gy látom, hogy kezd hatni, de még mindig nem eléggé.

Sumergo: Valóban, neked nagyon jó babád van, szerencsés vagy. Mi is próbáltuk az Infacolt, nem nagyon vált be. Most Espumisan cseppet szed, valamivel jobb, itattam vele teát, de nem itta meg, a tejserkentő teától pedig még jobban fájt a pocija. Most rooibos teát iszom, azt mondják ez is jó. De nem hiszek már semmiben, be kell látnom, hogy az első 3 hónap ezzel fog eltelni. Igazából nem is tudom, hogy milyen hasfájás, mert puki van, kakival meg láthatóan szenved. Nincs is minden evés után Kb.3 napja csak nagy szenvedések árán van egy kicsi. Nem tudom, hogy mit tegyek. Nincs valami tanácsotok?

2011. nov. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk összevisszaság uralkodott. Éjszaka volt úgy, hogy 2-3 órát is ébren töltött, utána jobb esetben aludt 1-2 órát, legkésőbb 6-kor ébredt, és nem aludt el, majdcsak délután 2 felé. Akkorra meg már olyan álmos volt, hogy üvöltött. Most 8 hetes, lassan kezd beállni a napirend. Az meg, hogy 3 naponta van széklete a kicsinek valószínű a tápszertől van. Legalábbis mi így jártunk 2-3 naponta kakilt, és borzasztóan erőlködött. Tápit váltottunk, azóta naponta 1-2 alkalommal van kaki, és nem erőlködik csak minimálisan.
2011. nov. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok !mi ma vagyunk 4 hetesek es hat 4napja kezdodott a hasfajas a kislanykamnal ,olyan tehetetlennek ertzem magam,cicizik szeklet is van naponta altalaban minden peluscserenel csak nagy nehezsegek aran jon ki de ha alszik meg csak ugy kisurran,nem ertem hogy miert van eszik es mar nyomja is a kakit?az alvas meg egesz nap alszik ejjel meg torka szakadtabol uvolt vagy ket orat jarkalunk ringassuk de a helyzet rossz.hogy lehetne megforditani az alvasrendjet?
2011. dec. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!