Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb. egy hónapja kap gyümölcsöt...

Alaszka kérdése:

Kb. egy hónapja kap gyümölcsöt a kislányom, eddig naponta egyszer adtam neki, olyan 30 g körül eszik meg abból amit szeret. Naponta kétszer adjak neki már gyümölcsöt, vagy kezdjem bevezetni a krumpli, répa, stb. püréket? Ja,5 hónapos múlt.

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:

"már". nem, nem szoktunk 2xadni gyümit :)

nem ajánlják, majd úgy néz ki a napotok, hogy reggeli tej + kenyér, felvágott, péksüti, stb

10órai gyümölcs, ebéd főzelék, uzsonna tejtermék (eleinte remek a tejpép uzsira), vacsi meg vagy főzelék vagy hideg +tej.


a reggeli és a vacsi lesz legutoljára, tehát most vagy az uzsit váltod ki és akkor a tejpép a legjobb mert nagyon laktató és még mást nem igen ehet, vagy az ebédet és akkor a zöldségek jönnek.


de hogy őszinte legyek szerintem előbb váltsd ki a 10órait, a 30g nagyon kevés, főleg magában. próbáld ki, hogy pici babakekszet vagy háztartási kekszet reszelsz bele, úgy lehet megenne egy adagot és akkor ki tudnád váltani

2011. nov. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még kiváltani étkezést nem korai? Anyatejes egyébként, így is azt mondják, 6 hónaposig ne kapjon mást. Én elkezdtem hamarabb azt remélve hogy picit ritkulnak a szopások, de ugyanúgy szopizik 3 óránként, így a gyümölcsöt délelőtt kapja két szopi között. Rengeteget hízik így annyira nem siettetném, csak a szoptatásokat szeretném kitolni egyelőre. 8 és fél kg. Várok még véleményeket!
2011. nov. 24. 11:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel a gyümi nem laktat, azzal nem fogsz tudni szopit kitolni az biztos. Az én lányom 8 hónapos, tápszeres. reggelire kap tápszert, tízóraira gyümölcsöt, és rá 1 órára már éhes és kéri a tápszert megint. Ha az én babám szopizna, csak 6 hósan kezdtem volna a hozzátáplálást. Mivel már elkezdted, szerintem nyugodtan kezdj akkor adni neki sütőtököt, krumplit, sárgarépát. Nekem 1 hónappal a hozzátáplálás megkezdése után már 2 étkezés ki lett váltva. Ebből az egyik a vacsora volt, méghozzá tejpéppel.

5 hónaposan egy napi étkezése:

Reggeli tápszer

Tízórai gyümölcs

Ebéd tápszer

Uzsonna főzelék

Vacsora tejpép

Ha még igénye volt rá, akkor kapott egy kis tápszert is.

Mielőtt bárki bele köt, hangsúlyozom, TÁPSZERES a babám, tudom, hogy az anyatej a legjobb neki. :)

2011. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

első vagyok.

akkor váltasz ki étkezés amikor akarsz de azt mondják addig ne kezd el egy második étkezést amíg az első nincs kiváltva. egyébként nem korai. a bélrendszer szempontjából teljesen mindegy, hogy 30g vagy 130g... :)

így van ahogy a 2. válaszoló írja, a gyümölcs gyorsan bomló szénhidrát, amiben sok a cukor, laktatni nem fogja, max hizlalni. persze egészséges ezért kell, de nem 2x

2011. nov. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!