Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvászavarra mit adtatok 1-2...

Alvászavarra mit adtatok 1-2 év körüli babátoknak?

Figyelt kérdés
Mit javasoltak?Persze természetes megoldásokra gondolok(homeo,gyógytea stb) és használt?
2011. nov. 24. 21:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mit értesz alvászavar alatt?
2011. nov. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Yobaby Babaáruház válasza:
1-2 éves babának nem lehet alvászavara, max. hiányzik a napi rutin. Ha rendszer van a napban, azzal megoldható az alvás. Ha nehezen alszik el a baba, akkor lehet éhes, vagy túl izgatott. Ringatás, mesélés és meleg anyatejecske... :)
2011. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem,ez így nem állja meg a helyét, hogy nem lehet!!Örülj neki, hogy nálatok még nem fordult ilyen elő!!Az eddigi válaszokkal nem tudok mit kezdeni mert láss csodát ez nálunk mind megvan mégis az elalváshoz 2 óra hossza nyűglődés sírás kell annak ellenére hogy délután már nem hajlandó aludni annak ellenére hogy van kialakult napirendünk és láss csodát meg is etetem elalvás előtt....
2011. nov. 24. 22:06
 4/16 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekel...az én fiam 18hós lesz 8.án és még mindig 4-5 ször felkel éjjel.már nem bírom,nem cicizik már egy ideje.teljesen kivagyok merülve.:( igenis lehet alvászavarja.nekünk van olyan családtagunk nem is egy akinek kiskora óta alvászavara van.a napi rutin nálunk megvan.
2011. nov. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ez az...nálunk éjjel 2 szer kell de idegtépő hogy nem bír elaludni.Levendulás illóolaj van a szobában sólámpa zene de van amikor kikapcsoltatja...reggeltől estig non stop bírja és még este sem alszik el könnyen.Imádom az olyan bölcs anyákat akik meghazudtolják a kérdés feltevőjét is...
2011. nov. 24. 22:09
 6/16 A kérdező kommentje:
De miért is nem olyan válaszokat kapok megint sokadjára! amit használni tudnék, hogy esetleg jobb legyen vagy azért mert jártak már ilyen cipőben vagy ismeretségi körükben fordult már elő ilyen és VAN tapasztalatuk? Ja persze mert ez a gyakori kérdések oldal....és itt jobban esik okoskodni vagy lehurrogni a másikat hogy ezt meg ezt nem csinálod jól..aztán jön az, hogy idegbeteg vagyok mert ő csak segíteni akart! AHA!...Ja!
2011. nov. 24. 22:13
 7/16 Yobaby Babaáruház válasza:
Bocsánat ha megbántottalak. Nem volt szándékos. Én is átmentem ezen. a kislányom az első 4 hónapot végigüvöltötte. Mindent kipróbáltam. Biztos éhes, megszoptattam... biztos büfiznie kell, sétálgattam, büfiztettem... elaludt a vállamon, majd letettem és 5 perc múlva sírt. Nem mehettem el sehova, mert nem maradt meg mással, csak velem. Majd beszélgettem a védőnővel. És meghallgattam a tanácsait. Fel kell írni, mikor eszik, mennyit alszik. Ezek a számok megmutatják, hogy éhes és azért kell fel, vagy eleget alszik, csak neked nem tűnik fel a fáradtság és 24 órás szolgálat mellett. Figyelni kell a fejlődését is, hogy megfelelően növekszik... és mindezekből... kiderül, hol a gond. Az Én lányomnak csak a közelség kellett. Anya melege. Vagy másodszülöttként így harcolta ki a figyelmemet. De elmúlt, amint megkapta ami hiányzott neki. Ezt te tudod felmérni, mert te vagy 24 órás szolgálatban vele. Egyszer olvastam egy Anyukáknak szóló könyvben egy nagyon fontos utasítást, amit jó megjegyezni: Ha a gyermek túl sokat sír, és nem tudjuk megnyugtatni: irány az orvos! mert tuti beteg! -Na ez nálunk többször bejött. A kisbaba csak sírással tudja jelezni, neki valami nem jó. Szép estét! és kitartást!
2011. nov. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Akkor kapnál sok választ ha sokan lennének hasonló helyzetben.

3 éves fiam SOHA nem aludta még át az éjszakát 2* uiszik emiatt hajnalban pelus csere. De ettől még nincs alvászavara.

Ha kevest alszik próbáld jobban lefárasztani agyilag is fizikailag is. Pl ha délben ebédel akkor kb 10-11-ig játszótér babakocsi nélkül ebéd előtt még egy kis kirakózás. Ebéd után fekvés akár együtt nem mudzáj aludni meseolvasás, diafilmm a lényeg a csendespihi.

Délután séta 5-6 körül majd tornázás bújócska...otthon. Fürdés után halk lágy zene, összebújás, mesélés, ének.

Az én fiamnak is volt ilyen időszaka. Kezdődik a dackorszak. A lényeg ne kötelező legyen az alvás hanem lehetőség.

2011. nov. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát akkor itt vagyok én!:-)

Én megpróbálkoztam a citromfű teával.Nem tudsz vele ártani hiszen gyógynövény.Az én kislányom 10hónapos múlt de ezt iszik egész nap.Nem erősre csinálom.2literben van egy filter.Nagyon finom is különben.Minden másnap kapja.

Hogy segített e?Őszintén megmondom hogy lehet.Talán mintha könnyebben aludna el.De sajnos most nekünk most bújik egy újabb fogacska és ez nagyon bezavar ezért nemtudok biztosat mondani.Mindenkinél más.Próbáld ki hátha segít!

A homeopátiában a sedatif pcről hallottam de még nem próbáltam.Ennek is utánanézhetsz ha gondolod.

Remélem tudtam segíteni egy csöppet.

2011. nov. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hàt èn nagyon is megèrtelek ès együtt èrzek. A vilàgon mindent kipròbàltam: kisàgy màshova, baba mellèm, hidegebb szoba, fèlhomàly, sòlàmpa, ringatàs, kisàgyban altatàs stb. stb. Semmi nem jött be.

Ekkor vettem Sedatif PC-t. Csak ajànlani tudom!!!!!! Most mennem kell ha van kèrdès szívesen írok, ezen a linken olvashatod errôl a vàlaszom mert most nincs idôm bepötyögni, 8-9-ik vàlaszolò vagyok.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. nov. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!