Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már több, mint 1 hónapja nem...

Már több, mint 1 hónapja nem iszik vizet! Tápszeres! Adhatok neki teát? Milyet? 5 hónapos a kicsi!

Figyelt kérdés

A hozzátáplálást most kezdjük, és félek, nehogy majd az ízes teával "lakjon jól", de azért rossz ízűt sem szeretnék neki adni, mert most az a fontos, hogy folyadékot igyon.

Nyáron ivott, szerette a vizet, de amióta ilyen hűvös van, egyáltalán nem fogadja el.


2011. nov. 25. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert nem kell neki.

Nekem anyatejesek voltak a gyerekeim, de csak akkor kezdték elfogadni a vizet, amikor már "szilárd szilárdat" ettek. Pl kiflit, ilyesmit.

A gyümölcspüré, meg a "főzelék", amit kezdetben adunk, az még nagyon lédús, nagy része víz, az enyémek ahhoz nem kívánták.

Ha egy baba tényleg szomjas, megissza a vizet. Jól gondolod, hogy nem érdemes édes folyadékokkal "'eltömíteni". Én minden étkezéskor megkínáltam őket vízzel, és egy idő után elfogadták.

2011. nov. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert nem szomjas. Az én fiam egy 10 hós koráig egyáltalán nem ivott semmit, csak a tápszer volt a folyadék. Az orvos azt mondta elegendő neki a tápszer, még akkor is amikor már 2-szer kapott szilárdat. Ha szomjas majd iszik. Ne aggódj!
2011. nov. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi! Én is így gondolom, csak a kedves ismerősök folyton mondják, hogy ha tápszeres, kell neki a folyadék!

Nem vagyok egy paramami, pedig első gyerek, úgy gondolom, ahogy mndjátok: iszik, ha szomjas.

Csak már ma éjjel azt álmodtam, hogy teljesen kiszáradt a gyerek és az orvos is leszidott, hogy miért nem adtam neki vizet, nem igaz, hogy nem issza meg.


:D

2011. nov. 25. 10:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Én Hipp teát szoktam adni a kislányomnak. Persze jóval kevesebbet teszek bele, mint a dobozon javasolják. Így van valami íze, viszont nem édes. A vizet ő sem itta meg még nyáron sem, ezért kezdtem el a teát adni neki.

8 hónapos a lányom.

2011. nov. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én az ízesített cuccokat nem javaslom, semmilyet, mert utána nem issza majd meg a vizet.


Mi kórházba kerültünk az akkor 15 hónapos lányommal. Ott egész nap írni kell, hogy mit és mennyit eszik/iszik. Azzal fenyegettek, hogy ha nem iszik eleget, akkor infúzióra rakják. Ezért behozattam 100%-os almalevet (hozzáadott cukor nélkül) és fele-fel e arányban vízzel hígítottam. A lányom így nagyobb mennyiséget ivott, mint vízből, ezért nem foglalkoztam vele, csak örültem, hogy iszik.

3 éves koráig nem fogadta el után a vizet. :o(

Az ovi picit segített, meg az originál vizes flakonok, abból hajlandó inni, de főleg csak nyáron.

"Hála neki" a húga is elleste ezt a "jó szokást", úgyhogy mi itt kötöttünk ki.


Szerencsére most már elmúlt 4 éves és éppen a napokban mondta egy ebédnél, hogy csak vizet kér. Meg is lepődtem. :o)


Szóval én nem kockáztatnék, mert lehet, hogy más gyerek másképp viselkedik, és nem utasítja majd el a vizet, de ezt előre nem lehet tudni...

2011. nov. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2011. nov. 26. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!