Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a különbség a Rectodelt...

Mi a különbség a Rectodelt kúp és a hörgtágító kúp között?

Figyelt kérdés

ha van tapasztalt anyuka köztetek akkor segítsen nekem.

a fiam kruppos, már megint gyanúsan köhög. Félek, hogy megint befullad éjjel. A Rectodelt kúp az egy nagyágyú azt nem szeretném neki éjjelre beadni megelőzés képpen.

A hörgtágító kúp az esetleg megelőzné a befulladást?

most a fülére kapott cataflam cseppet, az ugyebár gyulladáscsökkentő. HA este azt kap az esetleg?


2009. máj. 12. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Én csak a Rectodeltről hallottam, a másik az milyen kúp? nekünk még Spiropent szirupot írtak fel hörgőtágításra. Én ha már gyanúsan "ugatott" a fiam, főleg este, bizony beadtam a Rectodeltet, mert borzasztóan féltem, h befullad.

De talán más tud tanácsot adni neked. Jobbulást, remélem, kinövi a fiad a kruppot.

2009. máj. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

hát pontosan nem tom mi a neve, mert a gyógyszertában csinálták.

a baj az, hogy amikor befulladt éjjel előtte való nap köhögött, de nem ugatósan,sőt hurutosan köhögött, és éjjel mégis befulladt. Pedig a kórházban azt mondták hogy ha már hurutosan köhög akkor már nem fog befulladni

hát az én fiam képes rá.

a másik hogy múltkor is amikor kköhögött már egész nap éjjelre beadtam neki a Rectodeltet, a dokinő meg jól lecseszett, hogy azt nem szabad szíre-szóra beadni.

hát most akkor nem tom:(

2009. máj. 12. 18:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia,

első vagyok.

Hát nekem meg azt mondták, hogy ha hallom azt a tipikus ugatós köhögést, tudod, akkor adjak Rectodelt-et.

Ha várnál vele, akkor vidd valami hideg párás helyre: öltöztesd fel és állj vele a nyitott hűtő elé, vagy engedd meg a hideg vizes csapot teljesen és tedd hozzá közel. Erre javulni szokott.

De nem akarok rossz tanácsokat adni, mi így csináltuk. Szerencsére kinőtte a fiam, most lesz 4 éves és utoljára kb 2 évesen kapott kúpot.

2009. máj. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is kinőttük, de 3x is voltunk kórházban.

Ott mindig úgy engedtek haza minket, hogy még 4 napig Rectodelt kúpot használtunk. Nekünk azt mondták, hogy legyen otthon mindig és ha ugatósan köhög, nehezen kezdi venni a levegőt, akkor nyugodtan adjam be. Illetve ahogy az előző válaszoló írta, hideg levegő. Én is mindig kivittem a teraszra még éjjel is.

2009. máj. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Rectodelt kúpot mi is kaptuk amikor úgy köhögött a fiam, az steroid tartalmú, van is itthon.Ha befullad akkor adj neki nyugodtan, vagy ha úgy köhög ugató jelleggel, meg Calcimusc fél ampulla és hideg párás levegő ezek a legfontosabbak.
2009. máj. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
csak tippelni tudok, mi lehet a kulonbség. a Rectodelt hatoanyaga prednizon(kortikoid), elég eros gyogyszer, enyhíti a fulladást és gyulladáscsokkento hatása is van.. a másikat tippelem- mi a gyogyszertárban szoktunk készíteni aminofilín-tartalmú kúpokat gyerekeknek, lehet ezt kaptátok ti is, elsosorban a horgotágíto hatása miatt használják. a hatása ugyanaz, csak másképp éri el, és a rectodelt erosebb. szerintem mehet a patikai kúp, és ha azt veszed észre, hogy nem elég, mehet a másik.
2009. máj. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi csajok!

eltelt az éjszaka, köhögött, de hála égnek nem úgy, hanem hurutosan. NEm adtam neki kúpot, hanem cataflam cseppet, mert azt úgyis kell a füle végett, gondoltam hátha elég, mivel gyulladás csökkentő.

azért látom van egy pár sorstársam:(

a nagyobbik fiam aki már hat éves, ő is kruppos, de úgy néz ki, hogy már kinövi, mert már nem fulladt be tavaly óta.

hát addig még van pár éve a picúrnak:(

köszi mégegyszer

2009. máj. 13. 09:05
 8/8 anonim válasza:
sajnos nincs Tapasztalatom a Rectodelt el kapcsolatosan,de sajnos a gege huruttal kapcsolatosan van es en is segitsegre szorulnek hogy valyon hany eves korig novik ki ezt, most 2ev es 9 honapos a kissebbik lanyom.O mar 1 evesen es 2 evesen volt korhazba ez miatt, csak hideg levegovel jott hejre sajnos nem volt ilyen kuppom, de ilyeszto egy dolog
2012. szept. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!