Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti szoktátok sírni hagyni a...

Ti szoktátok sírni hagyni a babátokat? Ha igen, mennyi ideig és miért?

Figyelt kérdés

Lassan 7 hetes a babám, második gyermek. Sajnos elég síros. Csak akkor nyugszik meg, ha a kezemben van, de mint azt gondolom azt ti is tudjátok, ez fizikai képtelenség.

A hasa nem fáj, mert mint azt mondtam, ha felveszem nyugi van. A cumit nem fogadja el, pedig már 6 félét is kipróbáltam. Lassacskán keresztbe törik a hátam a fájdalomtól. Nem beszélve arról, hogy a naggyal is foglalkoznom kell, el kell látnom. Apa szinte csak aludni jár haza. Érdekelne, hogy más is van-e így, és ha igen mit csinál?


2011. nov. 26. 00:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem jól gondolod, valószínüleg azért sír, mert tudja hogy az öledben jobb, mint lent feküdni egyedül az ágyban, vagy akárhol. Ne vedd fel folyton, mert még jobban rákap, és akkor tényleg fájni fog a derekad. Idővel csak még nehezebb lesz a baba. Tedd le a ti ágyatokra, vagy kanapéra, és feküdj mellé, simogasd, énekelj neki. Biztosan nem fogja értékelni az elején, de 1-2 nap, és rájön, hogy nem éri el a sírással az ölbe kapkodást. Még most csírájában fojtsd el a problémát, mert ahogy nő, egyre akaratosabb lesz, és akkor már nehezebb lesz "kinevelni" belőle a rossz szokásokat. Tudom könnyű mondani, de nehéz hallgatni ahogy érted sír, de gondolj arra hogy hosszú távon ez a legjobb mindenkinek. Attól nem hanyagolod el, mert mellette vagy, vele foglalkozol, és nyugtatod, a nagyobbik gyerek is beszállhat ebbe a dologba, és nyugi nem lesz lelki sérült emiatt a pici.
2011. nov. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Hát én pont úgy tudtam, hogy ilyen pici korban szabad a a legkevésbé sírni hagyni, mert még nem tudnak manipulálni a sírással, hanem egyértelműen vmi szükségletüket, hiányukat, fájdalmukat fejezik ki.

Nálam az is sokat segített, ha jött velem a hordozóban, és látta mit csinálok, és a közelemben volt.

2011. nov. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Én nem szoktam sírni hagyni, mert egy idő után képes lenne a hányásig üvölteni.. Egyetértek az előttem szólóval, ebben a korban, mint a tiéd, még nem kellene sírni hagyni, mert csak vmi szükségletet fejez ki a sírásával, hiszen nemrég bújt ki a pocakból. Orvos mondta, hogy gyakorlatilag a 3. hónapig nem lehet elkényeztetni, ha felveszed, azután már kis rafináltak lehetnek.. :-)
2011. nov. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
10%
Szoktam sírni hagyni, de negyed óránál nincs szívem ott hagyni, azért szoktam, hagyni néha ha pl. evett, pelus csere is volt, foglalkoztam vele. Végül is azért hagyom ott ha sír, mert legalább a tüdeje tágul.
2011. nov. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert nekem még a kórházban is a csecsemősök,meg a védőnő is azt mondta, hogy rafináltabbak a picurok mint gondolnám!

Én az ágyban mellettem fekszik és foglalkozom vele dolog jött be.Meg mindenhol velem volt.Szépen beraktam a hordozóba és főztünk, mostunk, takarítottunk együtt!Nem szokott kézbe!!10 hónapos és már önállóan tök jól el van.Jön megy a lakásban.Én azért sem hordoztam, mert eleve rossz a gerincem, és még ha csak egyedül is állók, akkor is kb 10 perc és már végem van, pedig csak 23 éves vagyok! :/

Neked meg még 2 picivel nehezebb is, mondjuk nem írtad mennyi idős, de gondolom, hogy nem könnyű!

2011. nov. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
A milye tágul,te nagyon HÜLYE NŐ,8:27-es. ????
2011. nov. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%
7 hetesen manipulálni tudja a szüleit?Na ne már!!! Egyértelműen valami baja van! Attól még fájhat a hasa, hanálad csöndbe van, csak megnyugtatja és jobb neki. A én kisfiam olyan szinten volt refluxos, hogy ha leraktuk, egyből széthányta magát. 4 és fél hónapos koráig egy-két percnél tovább nem maradt meg, folyton cipelnem kellett. És láss csodát, nem szokott rá! Mindenkinek, aki sírni hagyja pici babáját, üzenem, hogy olvassa el az Okosan nevelni tudni kell c. könyvet!
2011. nov. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Soha nem hagytam sírni. Nagyon sokat fogtam, mert igényelte. Egy 7 hetes még nem tud hisztizni.


Anyukám folyton azt mondta mikor jöttek látogatóba, hogy elkapatom és nyámnyila lesz. Mikor 7 hónapos volt nem maradt meg senkinél, még az apjánál sem. Most 10 hónaposan teljesen magabiztosan mászik a játszóházakban, barátkozik más babákkal és mosolyog minden idegenre. Bárki foghatja nem sír hanem nevetgél. A biztonságot mindig megtalálta nálam amikor szüksége volt rá és ez mindig így lesz, de teljesen hozza a mintát amit Ranschburg írt (: Fárasztó volt idáig eljutni, de megérte.

2011. nov. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

4-es válaszoló!


A tüdeje nem tágul a sírástól csak hogy tisztán láss.

2011. nov. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

SOHA! nem hagyom sírni!

Az első 3 hónapban VÉGIG ölben volt, ezt értsd úgy, ahogy mondom. Vettem is egy hordozókendőt, hogy leegyszerűsítsem a dolgom. Mostmár 6 hónapos, és nagyon kiegyensúlyozott, nyugodt baba, magában elvan akár egyik etetéstől a másikig, még alszik is közben egyet, csak ugyes bármilyen jó is ez, azért nem hagyom egyedól, megvannak a foglalkozások napi rutinszerűen minden megy, mint a karikacsapás.

Biztos vagyok benne, hogy ha -bármire is hivatkozva- hagyom sírni, egyedül, szegényt magatehetetlenül újszülött korától, akkor most nem lenne ilyen.

2011. nov. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!