Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kínozza a babákat a...

Meddig kínozza a babákat a fognővés? Arra gondolok, hogy amikor már kibújt a hegye, utána is fáj egészen addig, amíg ki nem bújik teljesen?

Figyelt kérdés
Egyéves babám szinte egész nap nyűglődik. 3 rágója már kibújt, a 3.-nak csak a hegye. Lehet hogy ez fáj neki olyannyira, hogy semmivel nem tudom lekötni, mert szinte egész nap nyűgös és semmi nem érdekli?
2011. nov. 26. 14:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Elírtam, a 4.-nek csak a hegye.
2011. nov. 26. 14:47
 2/6 anonim ***** válasza:

A metsző és a szem fogaknál nem fáj tovább, ha egyszer áttört (mert már nem feszül az íny).

A rágó fogaknál gyakran két, vagy akár három helyen is át kell törnie a fognak. Sajnos az első áttörést követően még fájhat tovább is. :o(

2011. nov. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És mit adhatnék neki, hogy csillapítsam a fájdalmát?
2011. nov. 26. 14:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Én első körben Dentinoxot adtam, és ha nem segített, akkor Nurofent, de ezt inkább csak alváshoz. Napközben meg viseltük. :o(


Egyik gyerekemnek két-három napig az ételt is turmixolnom kellett, mert nem bírta megenni máshogy.

2011. nov. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én most Dologéllel kenem az ínnyét, de szinte olyan mintha nem is használtuk volna. Az alvással nincs gond, mert éjszaka, nappal alszik, van hogy felsír, de már vissza is alszik. Inkább az ébrenléti állapotok a nagyon nyűgösek.
2011. nov. 26. 15:14
 6/6 anonim ***** válasza:

A Dologél homeopátiás szer, nincs benne hatóanyag.

Próbáld ki a Dentinoxot. A leírásában az szerepel, hogy naponta csak max 3x borsónyi nagyságú adagot lehet rákenni, de én egy borsónyinak max. a negyedét kentem egyszerre rá, így egész nap tudtam kenni, ha kellett. Lidokainos, így fájdalomcsillapító hatását lokálisan fejti ki.


Igaz, egyik gyerekem utálta az ízét, és üvöltött tőle, úgyhogy nála én sem tudtam alkalmazni.

(A másik meg úgy tátogott, mint egy kis fecske, nagyon szerette. Cukkoltuk is vele, hogy kis függő lett belőle. :o)

2011. nov. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!