Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akiknek...

Van itt olyan anyuka, akiknek esetleg mindket gyermeke koraszülött lett? 35. het elötti babäkra gondolok.

Figyelt kérdés
Elsö gyermekem a 33. heten született meg fertözes miatt.Most ismet ällapotos vagyok es nagyon felek,h ujra koraszülesem lesz.
2011. nov. 20. 20:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ne félj! Nekem a kislányom koraszülött lett 34. hétre, a kisöcsi pedig 39. hétre született. Egyáltalán nem törvényszerű, hogy ismétlődik!
2011. nov. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia, nekem az ikreim a 30. hétre koraszülöttek lettek. Az egyik lány sérült lett, emiatt 12 évig nem is mertem

újabb babát vállalni. Végül mégis "beadtam a derekam", újabb házasság, stb....

Nagyon féltem, hogy ismét koraszülés lesz, persze egész más volt a szituáció, de nem tudtam megnyugodni. Minden egyes keményedésre pánikba estem, még ügyeletre is elmentem, annyira féltem a koraszüléstől, hogy másra már nem is tudtam gondolni. Ezt elmondtam az orvosomnak és 20 hetes terhesen felírt a nőgyógyászom egy terhesség megtartó gyógyszert amit onnantól kezdve végig szedtem. Igaz, hogy borzasztó drága volt, Ausztriából rendelt be a gyógyszertár, ha jól emlékszem 30 ezer Ft volt a teljes hátralévő adag, de nekem mindent megért. Megnyugodtam, és a vége az lett, hogy túlhordtam a babámat, 41. héten indítani kellett a szülést. Lett egy tünemény kislányom, aki most 21 hónapos:)

Ha neked is hasonló félelmeid vannak, esetleg kérdezz rá az orvosodnál, hogy mivel lehetne támogatni a jelenlegi terhességedet.

2011. nov. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben járunk. Az első babám 31. hétre született - nem tudják, miért repedt meg a burok idő előtt. Szerencsére nem lett semmi baj, de az elmúlt évünket senkinek nem kívánom. Most ügyes és hatalmas egyéves. Azért döntöttünk a gyors tesóvállalás mellett, mert tartottam tőle, hogy minél többet töprengek, annál jobban elbizonytalanodom. Időközben orvost váltottam, a gyerekorvosunkkal is átbeszéltem a dolgot - szóval nagyon-nagyon ritka a többes, különösen az egymást követő koraszülés. Úgyhogy nyugi. :)
2011. nov. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek mindhárom babája korababa lett, de a harmadik már 2500 gramm feletti súllyal született, így mégsem annyira korababa súly szerint. Neki azt mondta az orvosa, ha ötöt szülne, akkor is mind az öt a 36. héten születne, mert neki ennyit bír a szervezete, eddig bírja hordani. Nagyon vékony az anyuka egyébként.

Attól is függ szerintem, hogy mi az oka a koraszülésnek. Nálam pl rossz helyen tapadt meg a méhlepény, ez csak ritkán ismétlődik, egyszeri gond volt.

2011. nov. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja és nálad a fertőzés volt az ok, ami megint csak kicsi eséllyel ismétlődne újra, szerintem nem kell aggódnod! Előző voltam.
2011. nov. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz én még csak egyszer szültem, de a kislányom 32. hétre született, nem tudták megmondani, hogy miért bújt ki, elfolyt a magzatvizem, még fájások se voltak. 1940g-mal született, makk egészségesen, most lesz 4 hónapos 6 kg. De a kérdésre visszatérve én is félek a következő terhességtől, pont ezért, főleg mert nálunk nem volt semmi baj, és mégis megszületett. De szeretnék gyereket még így kénytelen leszek ezt bevállalni, és próbálni félretenni a félelmemet, mert azzal csak a babának ártanék. Szóval próbálj pozitív lenni! :D
2011. nov. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen köszönöm a biztato välaszokat!Probälok pozitiv lenni es nagyon vigyäzni magamra es a pocaklakora.
2011. nov. 21. 13:15
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem a 30. heten burokrepedes miatt szuletett a babam, en is felek hogy a kovetkezonel ez ismetlodhet...azonban a fertozes az szerintem sem olyan ami ismetlodik, vlsz csak egyszeri "szerencsetlenseg"!Tudjak pontosan milyen fertozes volt, es mi okozhatta?
2011. nov. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem tudjäk mi okozhatta,a szüles utäni kenetben 5 fajta bakteriumot talältak.En csak gondolom,h az uszodäban szedhettem össze,ahovä a nögyogyäszom javaslatära mentem.Mondvän:Ez a lehetö legjobb sport a kismamäknak.Az biztos,h nem megyek uszni,de meg a kädba sem merek beleülni.A baj az,h most is Candida kura alatt vagyok...:(
2011. nov. 21. 19:41
 10/15 anonim ***** válasza:
7:22-es vagyok. Nálam azt sem tudták, mi okozhatta az idő előtti burokrepedést - minden negatív lett. (Jó, volt két miómám, amit a korábbi orvosom nem vett észre.... )
2011. nov. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!