Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogy azért (is)...

Igaz az, hogy azért (is) csuklik a baba mert fázik?

Figyelt kérdés
Anyósom, minden csuklásnál elmondja, hogy fázik a baba. Mintha más oka nem is lehetne a csuklásnak. Bár én 30 évig nem is hallottam olyat, hogy fázás okozza. Hozzáteszem, ő 40 fokban is bebugyolálná a babám! :)
2009. máj. 13. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
szerintem ez nincs összefüggésben:-) nem nagyon tudják, hogy miért van a babáknál a gyakori csuklás, de azt mondják, valószínűleg azért, mert a rekeszizmuk még nem zár teljesen jól! őket nem zavarja annyira, nekünk rosszabb látni, hallani, hogy ő csuklik. ilyenkor érdemes megszoptatni, attól általában elmúlik. mondják azt is, hogy egy korty szénsavas ásvnyvizet kell adni neki, főleg, ha nagyobb a baba, attól is elmúlik. sőt, olyat is olvastam, hogy meg kell csíkizni az orrát belül, hogy tüsszentésre bírjuk, mert ha tüsszent, eláll a csuklása:-)
2009. máj. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Pedig igaz. Ha levetkőztetem a babám átöltözésnél, rendszeresen elkezd csuklani. Nekem is mondták, hogy attól van, hogy fázik, amit nem hittem addig, amíg nem tapasztaltam rendszeresen az összefüggést a meztelenkedés és a csuklás között. :-))
2009. máj. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
nekem is mondta anyósom, amikor vasárnap csuklott a picur, hogy fázik. Nem akartam elhinni, de bebugyoláltam, és a vállamra tettem (mint büfiztetésnél). Amint a testemtől átmelegedett abbahagyta a csuklást és békésen elaludt.
2009. máj. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen ezt én is hallottam,de nálunk akkor is csuklik ha jóízűeket kacag és rosszul vette a levegőt. :)

10,5 hónapos kislány anyukája

2009. máj. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Az én babám naponta 2x-3x csuklik. Akkor is amikor pl.az autóban ülünk és olyan meleg van, hogy folyik rajtunk a víz.
2009. máj. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A dokinő 7 naposan nállunk járt első vizsgálatkor.Kánikula volt,bent 29 fok.A baba csuklott és anyukám hozta a kis kardigánt.Doki mondta nehogy ráadja,mert gyüngyözzik az orra.Anyukám mondta hogy azt jelenti,hogy fázik.Kedvesen mosolyogva a rekeszizomrol beszélt.Azért csuklanak amiért mi is.Azota minden napos a csuklás.A mellkast és a tarkot kell figyelni,fázik vagy nem.Doki vélemény.Idős tapasztalt,nekem sokmindenben segitett.
2009. máj. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%
Igen, igaz, a fazastol IS csuklanak.
2009. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!