Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogyan legyek...

Mit tegyek, hogyan legyek türelmesebb?

Figyelt kérdés
Van egy 14 hónapos kisfiam. Nagyon szép és okos baba, de rettentően hisztis pedig még messze járunk a dackorszaktól. Ha nem tettszik neki valami, vagy nem az van amit ő akar, vagy csak szimplán rájön akkor hisztériázik. Lehasal, veri a fejét a földbe, a lábát is és közben eszeveszettül ordít, mintha legalább ölnék. A legnagyobb baj viszont az, hogy nincs már hozzá türelmem. Folyton ordítok vele, ingerült vagyok, nem játszom vele csak ritkán. El van egész nap a lakásban, játszik, hisztizik. Az én hibám is én ezt nagyon jól tudom, ne bántsatok érte, de egyszerűen már nagyon unom az állandó hisztériát. Mit tehetek? :(
2011. nov. 28. 19:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is ha tudod, olvasd el szerintem Margot Sunderland: Okosan nevelni tudni kell c. könyvét. Nagyon-nagyon jól bemutatja az agyfejlődést különböző kutatásokra alapozva. Ez már ad neked egy támpontot, hogy mit várhatsz el a babádtól ebben az életkorban. Én most olvasom, hasznosnak találom.


Legalább ilyen fontos, hogy találj most valakit, aki tud vigyázni a kisfiadra pár órára, s szakadj ki a megszokott környezetből. Nézzél karácsonyi kirakatokat, sétálj, szervezz programot valamilyen kedves ismerőssel, beülni beszélgetni valahova pl, vagy ülj be egy filmre egy moziba. Mindegy, a lényeg, hogy pici ideig NE az otthoni dolgokkal foglalkozz.


Végül pedig gondolj arra, hogy a te hangulatod ragad át a kisfiadra is. De egyébként is így van, hogy nehéz vidámnak és jókedvűnek lenni, ha valaki morcoskodik melletted.


Végül után, amikor nálam minden kötél szakad, akkor én mindig arra gondolok, hogy én nem akarom, hogy a babám egy idegbeteg állatként emlékezzen vissza rám. Ez mindig kizökkent.


Kitartás, mindannyiunknál előjön ez az érzés időnként!

2011. nov. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez van, csak kicsiben, szintén 14 hónapos, csak kislány.Ő akkor szokott hisztizni, ha valami veszélyes dolgot akar művelni, és elviszem a tetthelyről:)) Na, akkor csak úgy dobálja magát a kezemben.

Én néha viccet csinálok az egészből.Amikor elkezd (hisztiből) sírni, akkor szembe fordítom magammal, és megkérdezem, hogy tudja -e miért sír.Vagy nevetek egyet azon, hogy mennyire irigylem a problémáit, hogy nem eheti meg a gyertyatartót.:) Ilyenkor mindig elhallgat,abbahagyja, nálunk ez működik.Ha látja rajtam, hogy így veszem fel a dolgot, nem is akar már hisztizni.Vagy adok neki valami érdekeset, ami leköti úgy, hogy ne tegyen kárt magában.Bevallom, én amióta mászik és áll, fogytam vagy 4 kilót az egész napos rohangálásban.Én főleg este vagyok türelmetlen,nem ordítok vele, de azért estére már ki vagyok készülve.Igyekszem nem mutatni, de nem mindig sikerül.Ez nagyon találó, hogy ne nézzenek ránk idegbeteg állatként:)) Van benne valami.

2011. nov. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1.tereld el a figyelmét amikor már látod,hogy jön a hiszti!

Pl:"Nézd csak Csabika,ott van a plüss macid és nagyon egyedül van,szeretgesd meg!"

VagV

"Gyere pakoljuk be a mosógépbe a ruhákat"


Vagy olyat amit nagyon szeret csinálni vagy azzal a tárgyal amihez nagyon kötődik!!

De ezt olyan nagy figyelemfelhívással közöld vele,hogy tényleg rád figyeljen!



2.NAGYON FONTOS:Te maradj akkor is a legnyugodtabb,a legközönyösebb még akkor is ha úgy érzed legszívesebben kiugornál az ablakon!


3.Ha figyelemelterelés sem használ akkor egyszerűen hagyd figyelmen kívül!Fordulj el dudolász vagy én szoktam olyet csinálni,hogy felkapom a telefonom és mintha beszélnék valakivel!Tehát a lényeg,hogy nem figyelek rá tehát nem tulajdonítok neki figyelmet!Pár alkalommal rájön,hogy anyánál ez a földhöz verősdi nem jön be!


4.Eleget alszik a kisfiad!Azt olvastam valahol,hogy a hisztinek legtöbbször a kialvatlanság,fáradság az alapja mert már akkor ők nemtudnak az ösztöneiken,érzelmeiken uralkodni,felpörög,hisztizik!


5.Szedj egy darabig Magne B6-ot,napközben iszogass nyugtató teát(citromfű)Hidd el a te hangulatodat veszi át a gyerkőc is!És ha te nyugodt,higgadt vagy és ezeket a hisztiket is jól kezeled akkor hidd el ő is nyugodtabb lesz.


Remélem tudtam segíteni!

2011. nov. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ha ez megnyugtat detto ugyan ez van nálunk...kisfiam 13 hós múlt...ma kibuktam, bőgtem egyet, azt mondtam ezt nem bírom...sokszor csak hisztizik és már leblokkolok, és nem szólok egy szót sem...egy ötlet sem jut eszembe, mivel tereljem el a figyelmét, mert már mind a 2000 kudarcot vallott...valahogy erőt kell meríteni, venni egy mély levegőt és továbblépni, mert máshogy nem megy.Nekem pl jólesett a sírás...:)

Ja és mindig reménykedek hogy a holnapi nap jobb lesz:)

2011. nov. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek ment a zöld kezecske. Teljesen igazatok van, de nála semmi de semmi nem jön be amikor hiszti van. Se hívás, se játék, semmi! Gondoltam, hogy az én rossz kedvem miatt ingerültebb ő is, de már a nap nagyrészét csak a nem szabad és a földhöz vergődés teszi ki. Nem hajlandó játszani semmivel sem :( Imádom, de egyszerűen tényleg semmi türelmem nincsen hozzá. Néha úgy érzem, hogy idegesít. :'(
2011. nov. 28. 20:37
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy jobb lenne, ha bölcsibe vinnéd, Te pedig elmennél dolgozni, akár csak valami négyórásba. Erre nem gondoltál? Ha jól érezné magát ott, ez lenne a legjobb megoldás.
2011. nov. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolóval maximálisan egyetértek! A kérdéseben mintha kicsit magamra ismertem volna, és őszintén kívánom, hogy nálatok hamar elmúljon, mi 13 hónaposan kezdtük, most 16 hós, változás nincs. Nekem az segít, ha elmegyek itthonról. Akár gyerekkel, akár nélküle gy koncertre, bármi! Ki tudok cserélődni! Mozdulj ki többet, és kitartás!!!
2011. nov. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
az en fiam igaz 10 honapos de mar talan kezdi a "musort",pl.kint a kocsiban elkezdi,ijenkor probalok beszelni hozza,mutogatom a dolgokat de nem sok sikerrel,aztam kiveszem es abba marad a hiszti.a pelenkazas is musorral telik,ojan testcsavarassal kitudja magat csavarni h neha felek h a visszacsavarasommal kart teszek benne h betudjam pelenkazni,es kiakaszt.volt egy alkalom mikor megraztam ot ,de ez annyira rosszul esett h bogtem mind egy szamar.olvastam az elozoeket irtak h kikell kapcsolodni,hat jo de en kulfoldon elek es se szulo se barat csak a ferjem.en megse tudom nagyon ezeket beszelni senkivel.kiprobaltam azt h egy nagy papirra leirtam nagy betukkel h turelmes,vidam,nyugodt,boldog vagyok a kisbabammal es a szobaba tettem h emlekeztessen valami.probalok mindig melylevegot venni mindig de neha nehez,neha ugy oda csapnak neki de nem fogok mert picike es szeretem.szoval en ezt a papiros segitseget ajanlom(akar azt is ird fel h meg a ciganyok is jobban bannak a gyerekeikkel,mind en?!hat nem)
2011. nov. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves 8. válaszoló! Nagyon sajnálom, hogy ilyen problémáid vannak. Beszéled a nyelvet, ahol éltek? Tudsz esetleg valakivel beszélni erről, aki valamennyire szakember? Mindenképpen kéne, mert nem szabadna olyat érezned, hogy odacsapnál a babádnak, megrázni meg főleg nem szabad. De gondolom ezeket te is tudod, csak túl sok a feszültség benned. Nagyon nehéz lehet idegen országban, idegenek között, minimális segítséggel babát nevelni. :-( De próbálj meg valamilyen formában segítséget kérni, mert ez a mostani viselkedés nagyon károsan befolyásolhatja a babával való kapcsolatotokat. Ha az segít, írd le ide időnként, hogy mit érzel. Nagyon szomorú, amiket leírtál. :-((
2011. nov. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

És még valami. A legtöbb "probléma" (pl. szinte lehetetlen pelenkázás) természetes az összes ilyen picinél. Kellenek taktikák, amivel meg lehet könnyíteni, pl. egy-két játék, amivel csak a pelenkázáskor találkozik a baba. Az lekötheti a figyelmét arra a pár perce. Az én kislányom is ezt csinálta. Én nagy felületen, a nagyágyunkon pelenkáztam, így onnan akár el is mászhatott, nem volt veszélyben. Földre tett kádban fürdetem a fürdőszobában (habtapi van a kiskádja alatt, hogy ne fázzon alulról), így nincs veszélyben, hogy kieshet. Így legalább azt a frusztrációt kizárom, hogy bármelyik pillanatban leeshet/kieshet valahonnan, ha nem fogom minden másodpercben.

Együtt érzek veled!

2011. nov. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!