Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babátok miket...

9 hónapos babátok miket csinál már? És ajándék ötletek karácsonyra?

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Most 10 hónapos, de karácsonyra már a tied is annyi lesz. Épp a mindent kipakol, szétszed, leszór, széttép időszakban van.

Ha teheti, a nagytesó összes filctollának leszedi a kupakját, cafatokra tépkedi a WC-papírt és a zsepit, lehámozza a hagyma száraz héját, szétszórja a rajzpapírokat. Ezen túl persze a szokásos: ül, mászik, térdel, kapaszkodva oldalra lépeget. Ha rázzuk a fejünket, hogy nem szabad, akkor ő is elkezdni ingatni a fejét és közben vigyorog ezerrel. Magyaráz: tetete, dedede, mamama, mememe (ezt akkor, ha éhes). Teper a tesó után, akárhova megy a lakásban. Kiszedi a hajából ( a tesóéból) a gumit, csatot.


Ajándékba a szétszedős "inger" miatt: fából készült gyümölcsök-zöldségek, amik ketté vannak vágva és tépőzárral vannak összeragasztva. Ezzel imád játszani. Fel-le, ki-be nyithatós játékok, esetleg nem szakadós, kis ablakos könyvek.

2011. nov. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

8,5 hónapos. 3 hete mászik; próbál kiülni; mindenhová felhúzza magát térdelőállásba; tapsol; babapuszit ad; szerintem már elég sok szót megért; azokat a játékokat szereti, amiket tud forgatni - pörgetni; hatalmas akarata és 8(!) foga van; cicifüggő; épp szeparációsan szorong...


Mi ebben a hónapban vettük meg a gyerekülést + most kapott egy adamo hintát - ez a karácsonyi ajándéka (minden hónap kész anyagi csőd)

2011. nov. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22:23 vagyok. Lemaradt: madzag és cipzár mániás, és ami mozdítható (pl. székek), azt húzza - tolja nekihasalva.
2011. nov. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

8,5 hónapos szintén. Kapaszkodás nélkül áll egyre hosszabb ideig. Mostanában már jobban szeret kapaszkodva lépkedni, mint mászni, ez utóbbit már 3 hónapja gyakorolja, gondolom, már uncsi neki :) Ha siet, akkor inkább mászik.

Tegnap pápázott először, és próbálta ki tárgyak (pontosan két konhyai fedő) egymáshoz ütögetését. Sok mindnet mond már, persze nem tudatosan, tetete, mammma, babababa, pápá.

Ja, és majd elfeljtettem, tud hisztizni is :)))

Ajándékként sütifaló bödönt és tanuló asztalt kap.

2011. nov. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 8 és fél hónapos.

Forog ide-oda,a kiságyba kapaszkodva feláll, ha fogom a 2 kezét, lépeget.A kedvence tépni a hajamat és csipkedni az arcomat, ami nem kis fájdalommal jár.Ad babapuszit, de közben tépi a hajamat, hogy hajoljak közelebb.Imádja összeütögetni a dolgokat, lerámolni, leboritani a dolgokat amiket elér.És persze száguldozik a komppal.Még nem mászik, csak rugózik a térdein.A szót mondogat:baba meg mama, de az utóbbit, csak ha sir vagy nyűgös.

Hogy mit kap Karácsonyra?Valami ütögetős zenélős játékot.

2011. nov. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Az enyéim imádják. Boldog Karácsonyt!

2011. nov. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

8 hónapos is írhat? :)


Pont 8 hónaposan kezdett el mászni. Érdekes, de hamarabb ült. Párszor már megpróbált valamiben megkapaszkodva felállni, sikerült is neki, de aztán elesett.

Mindent pakol, mindent meg akar enni. Leginkább az apró tárgyak érdeklik, úgyhogy nagyon kell vigyáznom vele. Imád fürödni.


Valószínűleg egy 9 hónapos is hasonlókat csinálhat. Nehéz dolog, nekünk azt szereti a legjobban, ami nem játék. Azt hiszem ez másoknak is ismerős.

Valamilyen nyomogatós, zenélős, világítós játék biztos tetszene neki. Vagy ha még nincs, akkor fürdőjátékok.

2011. nov. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek aki írt.Szinte teljesen ugyanezt csinálja az én kislányom is,elsején lesz kilenc hónapos.Az ajándék ötletek nagyon jók.Amit észrevettem még,nagyon akaratos kezd lenni,de probálok ellene tenni,de mikor rámnéz azzal a csodaszép szemével,nehéz ellentmondanom.
2011. nov. 29. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!