Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terpesz pelusos babák anyukái?

Terpesz pelusos babák anyukái?

Figyelt kérdés

Mennyire akadályozta a mozgásban a babátokat?

Mi elmentünk magán dokihoz uh-ra csipőszűrés meg hasonlók,egy nagyon jó szakorvos dr-nő végezte,negatív leletünk lett,de a háziorvos mondta azért menjünk el ortopédiára a kislányommal elmentünk 1.5 múlva kaptunk időpontot egy tök bunkó doki azt mondta,egy hónapig terpesz pelenkát kell hordania,mert minimális a farredő eltérés.3.5 hónapos a lányom eddig átfordult már párszor hasról hátra,most mióta ezt hordja egyszer sem.A ti babátokat akadályozta a mozgásban?


2011. nov. 29. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. Az enyém még csak 10 hetes, 7 hetesen került rá, előtte simán oldalra fordult születésétől kezdve, azóta nem csinálja.Bár a tiéd már erősebb, idősebb baba, lehet hogy egy kicsit nehezebben fog neki menni, de menni fog.
2011. nov. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is javasolta az ortopéd doki a terpesz pelust, minimális ráncbeli eltérés volt, csípő UH-n nem találtak semmi eltérést. Konzultáltam a védőnővel és a doktor néninkkel, és én nem adtam rá, nem akartam kínozni, mert szerintem a babáknak ez az. Elfogadom az orvosok véleményét, de számomra elég érdekes, hogy manapság szinte az összes állami ortopéd orvos javasolja... Helyette tornáztunk minden pelus cserénél, és semmi gond nem lett, pedig azóta már 15 hónapos, szépen jár, mozgásfejlődése teljesen rendben van és volt is. A mi esetünkben az idő engem igazolt.
2011. nov. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is negatív volt a csípő uh, az ortopédián mégis megröntgenezték és úgy találták, hogy kell terpeszpelenkát hordania 6 hétig éjjel nappal és utána még hat hétig már csak éjjel. Ebben tanult meg forogni, megszokta teljesen és nem akadályozta a mozgásban. Én úgy hallottam ha nem korrigálják az ilyen eltéréseket nem csak kicsi korban lehet probléma hanem majd felnőtt korban jelentkezhet (gondolom kopás) ami fájdalmas. Egyébként a mi gyermekorvosunk azt mondta, hogy az ortopéd orvos akihez vittük kicsit szigorú, de azért hordja. Én nem is mertem volna nem rá adni, ha az orvos javasolja.
2011. nov. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Az ortopéd orvos nyilván viccből,sőt ,kínzásképpen írja elő a terpeszpelust...nyilván..

Egyébként a babáknak ez nem kínzás,nem fájdalmas,mozogni is megtanulnak vele néhány nap után,de ha nem,akkor sincs semmi,majd ha lekerül bepótolja.

Nagyon-nagyon fontos,ártani nem árthat ha viseli a gyerek,viszont ha nem és kéne,annak majd felnőttkorban lesz káros,fájdalmas,és nehezen vagy egyáltlaán nem helyrehozható rendellenessége.Egyébként annyira irónikus,hogy valaki elviszi orvoshoz a gyerekét olyan célzattal,hogy megnézesse rendben van e,de tulajdonképpen teljesen mindegy mit mond a szakember,aki ezt tanulta 10+ évig,mert úgysem fogja az illető betartani az utasitásokat,és ezt még hangoztatja is,sőt büszke is rá.iszonyat felelőtlenség.Szerencsétlen esetben meg is lehet nyomorítani ilyen önkényes okoskodással a gyereket. (láttam már rá példát)

2011. nov. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Hozzátennék még annyit,hogy kedves 2. válaszoló,a terpeszpelenka az izületi fej+ vápa megfelelő kialakulása miatt kell,tornával pedig az izmokra,szalagokra,és a MÁR MEGFELELŐEN kialakult izületekre lehet hatni.

Ez szomorú,és felháborító is egyben

2011. nov. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
43%

Érdekes mód ez a doki, már vizsgálat nélkül, az előtt, hogy bármit is látott volna, javasolta a terpesz pelenkát, biztosan volt alapja.:) Egyébként a tornát is ő mutatta, hogy hogyan kell, akkor most ért a szakmájához vagy nem? :)Az én babámnak igenis szenvedés lett volna az alvási testhelyzeténél, de nyilván te ezt is jobban tudod. Ja és a kontrollon azt mondta, hogy minden rendben van. Ez az én döntésem volt és nem bántam meg, sőt, a fentiek miatt nem is fogom.

Jobban tennéd kedves utolsó, ha inkább a saját dolgoddal foglalkoznál és a kérdezőnek segítenél, minthogy mások válaszát kommentálod, anélkül, hogy tisztában lennél a tényekkel. Én nem azt mondtam, hogy a kérdezőnek ezt kell tennie, amit én tettem, csak leírtam a saját tapasztalatomat, egyébként az is érdekes, hogy a kérdező magán orvosi eredménye negatív, a másik meg nem, akkor most hogy is van ez?!

2011. nov. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!