Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Kecskeméti bébiétel tényleg...

A Kecskeméti bébiétel tényleg sokkal pépesebb, folyósabb, mint a többi bébiétel?

Figyelt kérdés

Eddig babám csak Kecskemétit kapott, imádta. Most néha adok már, és adtam neki Hamé-t meg egy sajátmárkásat, nem jut most eszembe a neve, valami O-betűset. És mindkettő olyan durván pépes, mintha villával lenne összetörve az étel.


Amit nem tartok rossznak, hanem inkább azt, hogy a Kecskeméti meg túl pépes, épp ezért a babám nem akarta megenni az utóbbiakat.


2011. dec. 1. 10:29
 1/6 xStefix ***** válasza:

KK-ban is van darabosabb, csak azt a nagyobbaknak adják. Emlékeim szerint 8 ill. 10 hónapos kortól vannak az ilyenek, de az üvegen át is láthatod, van-e benne darabka.

Vagy, ha olyan a kajcsi, te is tehetsz bele neki darabosabb kiegészítést, pl. a gyümölcsösbe gabonát, kekszet összetörve, vagy a főzelékbe pl. krumplidarabokat, tésztát.

Nem baj, ha még nem eszi meg őket (bár nem írtad, mennyi idős), de fokozatosan próbálhatod neki darabosítani, hogy lassan szokja. Ami házilag készítesz, azt se turmixold már krémesre.

2011. dec. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

oh, igazán az 5. hónapostól való bébiételeket néztem, mindegyik kategóriában és csak meglepődtem, erről van szó.

:)

2011. dec. 1. 11:46
 3/6 xStefix ***** válasza:
Hát, 5 hósan még nem kell szilárd kajcsi ;), de ha mégis, akkor se darabos. Legalábbis szerintem.
2011. dec. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem nem, a babám már nem öt hónapos, hanem 8 múlt. Csak szoktam venni ilyen húsos bébiételt és ezért lepődtem meg, hogy más márkánál ugyanaz a bébiétel más állagú picit. Az is pépes, de olyan másabb, kevésbé vizesebb, sűrűbb. És talán jobb lett volna annak idején ezzel kezdeni, nem a hígabbal.
2011. dec. 1. 15:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Általánosságban tényleg kicsit folyósabbak, de pl. a nagy kedvencünk, a gesztenyepüré almával és csirkehússal, az nem folyik. Inkább agyümölcsöseik folyósak. Valamikor meg kell szoknia az egyre sűrűbb kajákat, úgy tud majd szilárdat enni.
2011. dec. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

a gesztenye nálunk is menő

én a gesztenyéset, sütőtököt, zöldborsót veszem általában mindig, a többit készítem. Amúgy még nincs foga sem, de már kap ezt azt is, de még mindig nem kedvence a darabos étel

2011. dec. 1. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!