Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos MMR oltást követő...

15 hónapos MMR oltást követő 8. napon lehet 39 C magas láz az oltás mellékhatása?

Figyelt kérdés
Egyenlőre más gond nincsen, remélem nem is lesz. A doki szerint nem az oltástól van. Mi a véleményetek? Mire számíthatok még és meddig tart?
2011. dec. 2. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem attol 8-10 nap. ni még csak a 3 diknapon járunk, eddig az elsö éjjelt végig órditotta, tegnap már csak fél órát sirt éjjel.mi még várjuk /nem várjuk / a mellékhatást
2011. dec. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9 éves a fiam. Oltást kapott egyik szerdán anno, és következő hét csütörtökön 39,6 volt a láza. mondta védőnő lázas a gyerek, mondtam tudom de szerintem aaz oltástól. Azt mondta nem lehet az oltástól, mert attól max 3 napon belül lázasodik be. Azonnal doki és 4 keresztes genny volt a vizeletében, vesemedencegyulladással azonnal kórházba kerültünk,. 1 hétig vénásan kapta gyógyszert, majd még egy hétig vissza kellett járni, napi egy infúzióra
2011. dec. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Oltás után 7-10. nappal lehet magas láz.

A doki szerint ez miért nem az oltástól van? Ha nincs más baja, akkor szerintem az oltástól.

Két nap és elmúlik, ne aggódj.

Nálunk hirtelen jött a magas láz, tartotta magát 1,5 napig, aztán hirtelen ment is, mintha nem is lett volna.

2011. dec. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem tudom miért mondta ezt a dokink, én sem értem. Mindenhol azt olvasom, hogy 7-14 nappal az oltást követően lehet ilyen mellékhatás. Kedves utolsó, nálunk is így jött, remélem ilyen gyorsan megy is mint nálatok!
2011. dec. 2. 17:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is, így volt!Az védőoltás után 10 napra lázasodott be! A mi dokink azt mondta, hogy semmi baj ez az oltás mellékhatása!
2011. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A láz valóban kb.egy-másfél napig tartott, utána viszont megjelentek a pöttyök test szerte. Emelett borzasztóan nyűgös, hisztis, türelmetlen, rögtön ideges lesz, ha vmi nem sikerül és ordít,stb. Nem ismerek rá, sosem volt ilyen.

Ez is normális még, belefér a mellékhatásokba és elmúlik majd???

2011. dec. 5. 00:18
 7/7 anonim válasza:
Ha Te beteg vagy, szerintem Te is türelmetlenebb vagy a környezeteddel szemben, pedig Te az okát is tudod.Ő még csak azt érzi, hogy rosszabbul van, és így fejezi ki magát.Ilyenkor sokkal több türelemre , babusgatásra vágynak a babák.Szerintem a szeretet a legjobb orvosság.És persze sok pihenés.
2012. ápr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!