Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan kezdett el...

Hány hónaposan kezdett el kúszni a babátok és mennyi idő múlva mászott?

Figyelt kérdés
Én babám most 4hónapos, de már 1 hete kúszik. egyre nagyobb távokat tesz meg egyre rövidebb idő alatt, közben mosolyog :). Mennyi idő mig elkezd mászni?

2011. dec. 2. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
enyém 5 hónaposan kezdett kúszni, rá 2 hétre mászni. azt hittem a babám nagyon korán kezdte de akkor tévedtem ;)
2011. dec. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam 5 hónaposan kezdett el kúszni, 6,5 hósan kezdett el mászni. 7,5 hónapos koráig váltogatta ezt a két közlekedési módot, ekkor ült fel, és ült meg támaszkodás nélkül, innentől kezdve már csak mászott, egyáltalán nem kúszott. 8 hónapos korától kezdve kapaszkodva felállt, 8,5 hós korától lépegetett a bútorok mentén, most 11 hósan megáll kb. fél percre kapaszkodás nélkül, egyensúlyoz, állásból leül, leguggol, majd újra feláll. Ebből látszik, valamely mozgásformák között "hosszú", míg más mozgásformák között igencsak nyúlfarknyi idő telt el.


Nem mernék találgatni, mikor kezd el mászni kislányod, de nyugi, ami késik, nem múlik. Bár szerintem azért még korai lenne a mászás 4 hónaposnak, és hidd el, Neked is. ;) Nemsoká gondolkozhattok azon, hogyan tegyétek bababiztossá a lakásotokat. :D

2011. dec. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5 hósan kúszott, "csak" 8 hósan mászott. Sokkal előbb, 7 hósan felállt, és el kezdett rá pár napra a bútorok mellett lépegetni.
2011. dec. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lánykám 4,5hónaposan kezdett el kúszni kb, 5hónaposan mászni 5,5hónaposan egyedül stabilan ült, 9hónaposan elindult, most 10hónapos...


Fiam: ő 6hónaposan kapaszkodva felállt és elindult kapaszkodva, 7hónaposan kezdett el mászni(előtte kúszott a kapaszkodókig onnantól, hogy felállt), önállóan csak 13hónaposan indult el.

2011. dec. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

kimaradt a lánykám 6,5hónaposan állt fel kapaszkodva és indult el a bútorok mellett.

9hónapos elindulás az önálló kapaszkodás nélkülire értendő

2011. dec. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ám kisfiam van :D
2011. dec. 2. 20:49
 7/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Húúú, bocs, benéztem. Nem tudom, miért gondoltam, hogy kislány, valszeg azért, mert ilyen korán kezdte a mocorgást. Bocsi. :)
2011. dec. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!