Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzáskor tényleg ennyire nem...

Fogzáskor tényleg ennyire nem eszik más baba sem?

Figyelt kérdés

15 hónapos kislányom az utóbbi egy hétben alig eszik valamit. Egyébként jó étvágyú, és mindent meg szokott enni.

Biztos, hogy a foga miatt van, mert mindig rágja a kezét, és minden mást. De tényleg nagyon keveset eszik. Van hogy csak egy nap háromszor tudom megetetni, mert akármivel kínálom nem fogadja el. Abból a 3 evésből is max az ebéd ami elfogadható mennyiségű, a többi inkább csak nyammogás.

Kint van már 8 foga, nem tudom melyik jöhet, ami most így megviseli, lehet valamelyik rágó, vagy a szemfog...

Más babája is ennyire rosszul evett?

Tudom nem fog éhen halni, inkább azért bánt a dolog, mert amúgy is piszkálják folyton, hogy kicsi (75cm, 8900gr) és nemsoká megyünk 15 hónapos oltásra, már látom magam előtt, hogy megint mondják, nem sokat hízott :-(

Ja és még egy kérdés. Szerintetek is kevés a cm-hez ez a súly? Amit én találtam a neten táblázatot, aszerint normális.


2011. dec. 3. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lányom is alig eszik, ha jön a foga.

Ő most 78 cm és 9 kg. 14 hónapos.

Rá is mondták már hogy vékony...holott tök normális kategóriába esik, és mivel amúgy kiegyensúlyozott, és a fogzásmentes napokon jól eszik, ezért én már nem is aggódok.

Lányod szerintem normális méretű, nincs vele baj.

Lehet ő ilyen alkat. Anno én is ilyen voltam, és most mégis itt vagyok teljesen átlagos, normális emberi méretekkel.

2011. dec. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom alapból sem egy nagy evő, de ő még szopizik is. Neki mostanában kezdett beindulni az evése.


Igen, elképzelhető, hogy fogzás miatt nem eszik a babád, kevésbé van étvágya, ha fáj az ínye a bújó fog miatt.


Picit kevésnek tűnik a súlya, de minden baba más ütemben hízik, az én lányom sem sokkal több, 15 hónaposan 9.325 gramm.


Kínálgasd minél többfélével, igazából ennyi amit tenni tudsz. Ne aggaszd magad!

2011. dec. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Remélem hamarosan túl leszünk ezen a fogzási ügyön, és újból jóízűeket fog enni.

Próbálom nem emészteni magam, de nem könnyű...

Szép estét Nektek!

2011. dec. 3. 21:42
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Kisfiam 13 hós, napok óta nem evett szinte semmit, kiderült 4 rágófoga jön egyszerre. A széklete volt furi (minden kaja után kaksizott egy keveset, világosabb lett a színe is, de nem volt hasmenés), levittem a dokihoz, benézett a szájába, hát én azt hittem elájulok. Az a 4 hatalmas dudor! Mivel nekem nem hagyta, hogy jobban vizsgálódjak a szájában, így nem is láttam itthon.

Ez volt 1,5 hete, pár napja megint jól eszik, hál' istennek.

Szerintem nem sovány a babád, a kisfiam 8900g-hoz 76 cm volt (10 hónaposan), de sosem volt sovány. Inkább picurkának mondanám a kislányod, de nem soványnak. :)

Most 9500g és 78cm a kisfiam, de szerintem most sem sovány, pocakos, combos baba. :)

2011. dec. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked is. Én is belekukkantottam most jobban a szájába, és úgy látom két oldalt lent jönnek majd a rágófogak, mert nagyon meg van duzzadva.

Ma reggel már egész jól evett, remélem ez így marad a nap további részében is :-)

Én is picinek mondanám, de én is csak 158cm vagyok, és a férjem is csak 170 cm. Szóval bebuknék, ha most lenne 85-90 cm :-)

2011. dec. 4. 10:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 10 hónapos, 9 kg, 74 cm. Már 5 foga van (2 felül, 3 alul). Úgy látom most felül jön a fogacska a metszőfogak mellett. Eddig nem volt semmi probléma az evéssel, de tegnap óta nagyon megviseli szegényt. Nem fordítja el a fejét evéskor - tehát enne a drágám - de ahogy a szájába adom az ételt elkezd sírni. Szerencsére a szopcsizással nincs gond, ezért inkább most nem erőltetem a szilárd táplálékot. Eddig én sem gondoltam volna, hogy ennyire fájhat neki. Bár most délután a zöldségpürét csirkehússal probléma nélkül megette. Tegnap céklát evett volna, ha nem fakadt volna sírva. A gyümölcspürénél is ugyanez volt a helyzet. Lehet, hogy a cékla és a gyümölcs csípte a kis ínyét? Nem tudom. Szoktál neki adni Nurofent, Dentinox zselét a fájdalom enyhítésére? Mi most a Chamomilla homeopátiás szert próbáljuk ki.
2011. dec. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Nálunk tényleg a fogzás volt a bűnös, mikor írtam, hogy reggel jól evett, azután benéztem a szájába, és kijött neki 2 felső rágófoga. Azóta is jól eszik.

Tényleg megviseli szegényeket. Dentinox van itthon, de semmit nem használ, úgyhogy csak porosodik. Nurofent egyszer adtam, de nem volt nyugodtabb éjszakánk, így azt sem erőltettem. A homeopátiában meg azóta nem hiszek, mióta szedtem 2 félét is, csak hogy legyen tejem, és ezenkívül mindent meg is tettem érte, de semmi hatása nem volt.

Jó egészséget kívánok Nektek, és Kellemes Karácsonyi Ünnepeket!

2011. dec. 23. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!