Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mostani, ködös nyirkos időben...

Mostani, ködös nyirkos időben kimentek sétálni a 9-10 hónaposotokkal? és mibe öltözteted?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Bundazsák,és igen viszem,mert iszonyatosan kiabálja,hogy tátá.Ha csak 10 percre is.
2011. dec. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
csak az erkélyen nézelődtünk 5 percet, de nagyon igényelné a hosszabb sétát, csak félek hogy megbetegszik, nálunk egésznap köd van, azt hittem ilyenkorra már kitisztul, de nem :(
2011. dec. 3. 14:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha jól felöltözteted,akkor nem fog megfázni.Nyugodtan vidd ki sétálni.Persze ne legyetek kint egész délután,de ha fél órát,vagy max egy órát kiviszed,attól még nem lesz baja!
2011. dec. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi kint voltunk dél körül 1,5 órát. Köd van, hideg van. De a 3 éves fiam miatt is ki kell mennünk. Élvezte. Csendben nézelődött.

Harisnya, h.ujjú body, kötött pulcsi, meleg overáll, sapka.

9,5 hós.

2011. dec. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi kimegyünk mindennap. Csak ha esik akkor nem, vagy ha tényleg nagyon nagy szél fúj. Muszáj, mert megőrülnék itthon. Kint a kocsiban olyan jól alszik, bent meg alig tudom elaltatni. Dél felé szoktunk kimenni, harisnya-meleg zokni-rövid ujjú body-vékony pulcsi-kötött kardigán-sapka, erre jön egy overál (nem polás bélésü, de azért nem is vékony), bele a bundazsákba, és még lazán betakarom egy takaróval. A pofija mindig piros rózsás, de még a keze is meleg mindig, pedig nem viseli el ha betakarom, mindig kilógatja. Min. másfél órát vagyunk kint minden nap, attól függ mennyit alszik.
2011. dec. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi 4 hósak vagyunk, s kimegyünk. Téli overál, vastag pléd, téli lábzsák. A boltba szoktunk kimenni babakocsival, kb. 5 percre van tőlünk, de ha nem muszáj ilyen időben nemigen megyünk ki, mert nem szereti a hideget.
2011. dec. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A nyirkos, ködös idő sokkal károsabb a légutaknak, mint a száraz hideg. Ha +5 fok van, de ködszitálás, az jobban kedvez pl a kórokozók terjedésének is, mint a -5 fok, de szikrázó napsütés, vagy szép havas idő pl. Ezért én ködös, szeles időben csak akkor viszem ki, ha nincs kire bíznom (gyakran előfordul), ha tehetem, inkább otthon maradunk. A lakást alaposan kiszellőztetem persze ilyenkor is! Amikor viszont jó az idő, akár kétszer is kint vagyunk a friss levegőn minden nap. Lehet, hogy nincs igazam, de én úgy gondolom, nem kell mindenáron, mindennap kivinni a babát, még akkor is, ha rossz az időjárás...Felnőtt sem megy szívesen csatangolni, ha szakad az eső, fúj a szél, stb. Van, aki kicsit félreértelmezi a minden nap séta dolgot, és túl nagy jelentőséget tulajdonít az ún. "friss levegőnek". Ami legtöbbször télen nem más, mint párás, hideg, szennyezett levegő, és nincs feltétlenül szükség erre minden nap, nem dől össze a világ, ha kimarad. Persze én is voltam olyan helyzetben, hogy vinnem kellett esőben-sárban, nem volt mese. De ilyenkor tudtam, hogy ez most sajna nem a gyerek érdeke, hiába fogom rá, hogy "mert minden nap kell a friss levegő"...:)
2011. dec. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az egyik anyuka fentebb meg is fogalmazta, amire gondoltam: "Muszáj, mert megőrülnék itthon." :)
2011. dec. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom, hogy ártalmas ez a nyirkos cucc, de nehéz egésznap bent lefoglalni, hisztis, nyűgös, unja magát, hiába szellőztetek, az nem ugyan az. Csak én is hajlamosabb vagyok a felsőléguti betegségekre, és ilyenkor félve mozdulok ki. Én is így szoktam felöltöztetni, amiket írtatok, ha nagyon hideg van akkor plusz egy takaró az overálra. Köszi a válaszokat, csak az utcánkban van vagy 5 gyerek és egész héten nem is voltak kint, ezért elbizonytalanodtam, hogy csak én akarom kicipelni szegénykémet.
2011. dec. 4. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!