Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » ATÓPIÁS DERMATITISzes babák...

ATÓPIÁS DERMATITISzes babák anyukái! Mit változtattatok otthon? Milyen termékeket (mosószer, öblítő, fürdető, . ) használtok?

Figyelt kérdés
Illetve kíváncsi vagyok, kinek mennyi idősen jött elő ez a "betegség".
2011. dec. 5. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!


4 hónapos korában jött elő,a könyökhajlatban kezdődött.

Itthon nem változtattunk semmit,akkor még szopizott,én totál tej és tejtermékdiétán voltam,nem ettem marhahúst és paradicsomot.Csakis gyógyszertári fürdetővel fürdettem MINDEN MÁSNAP!!!!! és Sanatopic krémmel kentem be fürdés után.

Mosni mosódióval mostam,és sima vízzel öblítettem.Nem vittem ki -5 fok alatt.

Elhagytam a szoptatást és szinte azonnal 80%-ot javult a bőre.Most 17 hónapos,olivás szappannal(kézi készítésű) fürdik(télen minden másnap,nyáron minden nap).Persil sensitivvel mosok,öblítőt nem használok,csak sima vízzel öblítek.Egyébként csakis a Gabi öblítőt bírta bőre.

Lekopogom...most nem jött elő neki,lehet kinőtte!!!.

Mert ugye mint tudjuk,sajnos a hideg nyírkos idő az egyik legnagyobb ellensége,ennek a bőrbetegségnek.


Üdv:mesterkozmetikus anyuka

2011. dec. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Olyan 6,5-7 hósan jött elő a hozzátápláláskor, a védőnő azt mondta rá, hogy gomba, Canestennel kentük 3 hétig, de nem múlt el. Utána bőrgyógyász. Aztán hiába próbálgattunk bármilyen ételt elhagyni (ugye ekkor még volt vagy 3 féle:), nem múlt el. Azóta mosódióval mosunk, nem öblítőzünk, fürdetője gyógyszertári, kb. 1 éves koráig a zokniját is vasaltam. Kipróbáltam azt is, hogy (anyatejes), én kihagytam minden tejterméket, tojást és készételt egy hónapig az étrendemből. Sőt pár napig csak sima vízben fürdettük. Nem lett változás.

Kenőcsöknél váltogattuk eddig amit a bőrgyógyász kevert ki (nem használt), az Exxema Repairt (megszüntette a pirosságot, ami akkor nagy eredmény volt, de csak 1 hónapig szabad használni), meg Sudokrémet. Reggel és fürdés után kenjük babót.

Most 16 hós. Eddig mindig a lábán voltak csak foltok, onnan pár napja teljesen eltűntek, viszont lett suttyomban a könyökén és egy icipici az arcán. Remélem, kinövi...

2011. dec. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

2 hetesen jött elő a kicsimnél. Próbáltam a mosódiót, de nem jött be. A gyógyszertári füretőre allergiás lett egy idő után. Így a DM saját márkás illat-színező stb. mentes sensitive mosószerét és öblítőjét használom. Fürdetőnek a Bioderma tusfürdője vált be, a Babetól is csak romlott a bőre...

Most voltunk felülvizsgálaton (16 hónapos), kaptunk 2 fajta testáplót (reggeli és esti), és fürdetőt, újra a gyógyszertárit (2 hete használjuk újra, minden rendben van eddig). Valamint újszülött korában Advantan krémet és emúlziót (külön a bőrére, és a hajas fejbőrre), most pedig Cutivate nevű gyull.csökkentővel kordában tartjuk neki az ekcémát.

Havonta átmosom a gépet ecettel, vasalok még neki, és estére párásítok, mert nagyon száraz a levegő a szobájában. Az elején tej-tojásmentesen táplálkoztam, de a bőrgyógyász szerint nincs köze hozzá.

Ez alkati dolog.

2011. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

5 hónapos a kicsi, még nem kezdtük el a hozzátáplálást, amikor előjöttek a foltok. A kis törzse van tele, máshol nincs folt.

Bőrgyógyász írt rá kenőcsöt, fürdetőt és testápolót.

Én is Persil sensitive-vel mosok.


Akkor elhagyom az öblítőt. (Coccolino sensitive)


A mosódió érdekelne, mennyire hatékony? És ha makacs folt van (pl. sütőtök, pici kakifolt...)azt mivel moshatom ki, ha nem használok vegyszereket (eddig Clorox Colorral folttisztítottam).

2011. dec. 5. 20:32
 5/13 anonim ***** válasza:
mi vettünk olyan víztisztítót, ami kiszűri a klórt a vízből, egyedül ez segített neki. 3 hónaposan jött elő. 10 hónaposan lett meg a szűrő, azóta tünetmentes, most 21 hónapos. Mindent eszik, iszik emellett.
2011. dec. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Hol lehet ilyen víztisztítót venni? Milyen ez, hogy néz ki? Tudnál mutatni egyet? Köszönöm.

2011. dec. 5. 20:37
 7/13 anonim ***** válasza:

1.vagyok.Az öblítőt hagyd el!!!

Mosódió???Hááát kimos!Muszájból...


Foltok Vanish szappan helyileg,aztán mosás!!!

2011. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

5. vagyok

Én mosószódával mosok, a dió szürkít és a foltokat egyáltalán nem szedi ki (itt egy jó leírás róla: [link] Öblíteni ecettel kell, hogy a pH visszaálljon a lúgos szóda után.

Én magam keverek a cosmio-ról fürdetőt is a fiamnak. A víztisztítót elküldöm privátban, nem akarok reklámozni. :)


Egyébként nekünk is azt mondta a bőrgyógyász, hogy nem kajától jön ki, hanem alkati dolog.

2011. dec. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Megkaptam!:)

Hát, én szeretem, ha szép tiszta a ruhája, uh ha a mosódió nem tisztít, akkor mire való? :D Akkor mindegy, ha sima vízzel mosok. Asszem maradok a sensitive mosószernél. MAx kétszer indítom az öblítő programot, sima vízzel...

2011. dec. 5. 21:14
 10/13 anonim ***** válasza:
MÉg annyit, hogy a mosószóda mellé nagyon jó fehérítő a nátrium-perkarbonát. DM-ben is lehet kapni, fehérítősó néven fut, de pl. vegyszerboltban sokkal olcsóbb. De lehet netről is rendelni, sok bioboltban van, ma pl. zöld hétfő is volt, amikor ingyenesen szállítanak.
2011. dec. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!