Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit mentek ide oda a...

Mennyit mentek ide oda a babátokkal, és menyi idös? Strand, kirándulás, haverokhoz, összejövetelekre stb, hogy alszik ott a baba és hogy oldjátok meg az evését (8honaposak vagyunk)? A férjem ezért akar elhagyni, és anyos miatt mert nem jövünk ki!

Figyelt kérdés
A férjem szerint sokkal többet kéne menni ide oda és mindenhol elalszik ha fáradt,etetni is lehet petsze ő még csak 1szer ettete mert mindig azt mondja tőle nem fogadja el a kaját,és altatni is én szoktam deő mindent jobbn ud én meg tudom hogyha más is ottvan nem azsik és hangoskodás mellet nem alszik és nem tudom elaltatni.De neki nem tretszik hogy sokat vagyunk ithon hétvégén(hétközbe dolgozik) hiányzik neki ami a baba elött volt buli,strand,haveri összejövetelek stb. nem érti meg hogy most a gyerek az elsö,és még azt is megkaptam hogy miért nem bizom anyosomra a babánkat (más nincs sajnos akire hagyhatnám),de én nem bizom benne és nem is szeretem nem vayunk jba a gyerek is csak ritkán látja mert én nem nagyon megyek őmeg nem akar jönni mert régebben azt mondtam ha nem a megbeszélz idöben jön kidobom(1 orával elöbb jött vasárnap ebédidöbe és szoptatásidöbe mikor még csak 1 hete jöttünk ki a korházbol),de azota már volt párszor nálunk tehátr ez nem lehet kifogás de a férjem neki ad igazat,és még ezért is én vagyok a hibás,meg persze az is baja hogy ő nem mehet haverökal sörözni,legénybucsura,stb. mert szerintem ithon a helye velünk és sem megyek sehova nélküle persze erre az a válasz mennyek csak ő este jár haza én hova mnjek mikoraz én ismeröseim is othon vannak a caaládjukkal és nem csavarognak este.Állitolag ezért hivta fel a volt barátnöjét mert mérges volt rám épp veszekedtünk és akkor beszélt vele amit most nyögött ki 1 honap után de most is csak fél szavakat mondott hogy beszéltem evel és evel persze nem tudtam ki az és ugy kellet kihuzni hogy a volt barátnöje,de állitolag csak 1 szer beszéltek és nem akar megcsalni,meg szeret stb. de nem ez volt az érzésem mikor megkérdeztem ki ez és az volt a válasz még senki de lehet a barátnöm meg hogy szombaton megyek hozzá ,na de utolag azt mondja nem akar semmit töle és nemm talkálkoznak de én már nem tudom miz higgyek,eddig megbiztam benne.Mit tegyek?A szexszel minden rendben olyan mint régen az nem lehet ok hogy mást keressen.Hogy bizzak ezután benne és mit változtassak hogy boldogok legyünk?Nem szeretném ha a fiamnak apa nélkül kéne felnőnie,de mindenhova cibáljam magunkal mert a férjemnek mehetnéke van?Vagy normálisak az elvárásai és nem lenne rossz a gyereknek ha vinnénk mindenhova,csak én reogálom tul?Mit kezdjek anyosal mert ez is nagy baj és ezen is sokat vitázunk hogy nem szeretem ?!Bocsi hogy hosszu lett!Köszi a válaszokat elöre is!
2009. máj. 15. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

A mi lánynunk 2 hónapos, és megyünk ide oda.

Voltunk már hosszú hétvégén is.

Baromira jó esett, hogy 3 napig elém tették a kaját és baba is jókat aludt a friss levegőn.

Nem vettem észre, hogy megviselte volna a környezetváltozás.

Amúgy hétvégenként megyünk ide oda (séta, anyós, kirándulgatás..) mivel szopik, csak megetetem valahol(ált. a kocsban) és kész.

2009. máj. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%

hát nem vagy éppen irigylésre méltó helyzetben:-( elég szomorú ezt olvasni, hogy apának a buli és a csavargás a legfontosabb. én lehet, hogy kicsit drasztikus lennék a helyedben. Összepakolnám a gyereket, és a kezébe adnám, hogy kedves férjem, menjetek akkor csavarogni. én meg itthon maradok, pihenek. Menjen el a haverjához a gyerekkel, menjen el vele kávézóba, vagy éppen bevásárlóközpontba. NÉhány óra múlva mindketten sírva fognak hazajönni.

szerintem az a baj, hogy a férjed azt hiszi, hogy te semmit nem csinálsz, csak otthon vagy a gyerekkel. Nálunk volt ilyen tévhit. hazaért a férjem a 8 órás munka után, és beleakart halni a fáradtságba. Aztán egy szabadnapján itthon hagytam őket kettesben, intéztem a banki, apeh, stb dolgaimat. 4 órát volt vele itthon, kikészült teljesen. egy ideg volt. a gyerek nem ivott, nem aludt, nem evett, nem volt el a játékaival. Aztán megértette, hogy én ne mszórakozok és körmöt festegetek itthon naphosszat. és ugye akkor nem beszéltem arról, hogy főzni, takarítani, mert neki csak néhány órát kellett a gyerekkel lenni.

szóval én valami ilyesmit csinálnék, hogy vele hagynám egyedül! Kitartás, remélem, hogy megoldódik minden. szerencsére nálunk ez az egy eset volt, hogy összekülönböztünk a gyereknevelésen. férjem már kiélte magát eléggé ahhoz, hogy szuperul elvan itthon velünk. sőt, viszi sétáltatni a gyerkőcöt egyedül most már. 8 hós az én fiam is!

2009. máj. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi a kezdetektől jövünk-megyünk, pont azért, hogy ne legyek bezárva a négy fal közé. Ha nagyon zajos a hely, pl. egy házibuli, akkor nem alszunk ott, vagyis, amikor eljön az esti szeánsz ideje, akkor hazamegyünk. Most egy éves a gyerek, már úgy otthagytuk a nagyszülőknél, hogy ők csinálták az esti szertartást, lefektették, de éjjel mi is hazamentünk. Lehetett volna korábban is, de 9,5 hónapig szoptattam, nem mertem bevállalni.

Amikor még rendesen szopizott, mindig megoldottuk, hogy el tudjak vonulni valahova megszoptatni, olyankor egy barátnőm velem jött, vagy ha olyan társaságba mentünk, akkor a férjem. Rengeteget szoptattam kocsiban: pár pelus kérdése és majdnem teljesen lefüggönyözhető az autó.


Én az elejétől fogva ragaszkodtam ahhoz, hogy ha itthon van a férjem, akkor ő etesse a gyereket, a szoptatással nagyon szorosra alakult a kapcsolatom a gyerekkel, nem akartam azt, hogy a rendes kajás táplálásból is kimaradjon a férjem. Persze az elején nem akarta elfogadni a gyerek tőle a kaját, de én ilyenkor még a szobából is kimentem, szokjanak csak egymáshoz. Most már egyes kajákat jobban elfogad tőle, mint tőlem.


Attól, hogy gyereketek van, nem kell magadhoz láncolnod a férjed, magadat pedig a négy fal közé zárni! Tessék elengedni a férjedet szórakozni, ahogyan neked is jár az elmenetel. Ha olyanokkal tudsz menni, akkor menj nappal. Bármennyire is szereti az ember a gyerekét néha szüksége van felnőtt társaságra.


Nem ismerem az anyósod, csak a saját anyósomból tudok kiindulni: nekem is rengeteg fenntartásom volt (van) az anyósommal kapcsolatban, de a legtöbb csak berögzült sztereotípia. Nem olyan rosszak az anyósok, mint amilyennek az emberek többsége beállítja. Nem mondom, hogy az enyém nem csinált meredek dolgokat, de ő is, te is úgy tudtok egymáshoz csiszolódni, ha együtt vagytok. Nem helyes, hogy kizárjátok egymást. Tessék közös programokat szervezni. Persze, hogy nem akarod rábízni a gyereket, mert fogalmad sincs, hogy meg tud-e birkózni a feladattal. Legyetek együtt többet, mesélj neki arról, hogy mit, hogyan szokott a gyerek, és amikor már úgy gondolod, hogy rábízhatod, akkor hagyd ott a csemetét egy órára, majd kettőre, szépen fokozatosan majd meglátod, hogy mennyire megy.


Azt írtad, hogy családos barátaid vannak. Még jobb a helyzet, szervezzetek közös programot.


Mozdulj ki otthonról! Neked is és a gyereknek is (a férjedről nem is beszélve) sokat fog jelenteni, hogy társaságban vagytok. Remélem tudtam segíteni.

2009. máj. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát tény,nem egyszerű a psikkal.Nem irigyellek.a lényeg,hogytudjatok leülni megbeszélni ezeket.

A babát együtt akartátok,együtt kell felnevelni.a párodnak is meg kell értenie azt,hogy ez a te babád,miért bíznád másra!

Én sem merem az anyósomra bízni,még anyámra sem.Igaz felneveltek már több gyereket is,de nem mindegy kiét.a sajátját vagy másét..még ha az unokája is az..na meg az sem tegnap volt.Nálunk úgy van,hogy a férjem is dolgozik este negyed hatra ér haza,szoktak lenni céges rendezvények ált.arra elmegy,foci néha de néha le kell mondania róla.Kb 5hónapos koráig mi sem mentünk sehová én s féltem tőle,aztán elmentünk a nagyikhoz.És annyira tettszett neki.Hidd el a te babád már elég nagy ahozz,hogy menjetek kirándulni,hétvégézni.Sztem a strand is mehet már.Mi 10hónaposak vagyunk és mi is járunk sokat el,főleg,hogyjó idő van.Neked is a babának is jót tesz.Én sokszor már meg akarok buggyanni otthon,mert nem nagyon tudok mozogni a kicsivel,ami van az meg már uncsi,de ha elindulunk az jó.Én az ebédjét megcsinálom reggel berakom egy hűtőtáskába-de nem hűtöttem még eddig,nem kellett,csak,hogy ne forrjon fel és ha éhes megetetem.Meg viszek magammal bébi desszertet uzsira és adok neki azt.Van nálunk víz meg hipp instant tea és bekeverem akár útközben is.Nekünk imád utazni a kicsi,most készülünk sátrazni menni vele jövő hónapban.sztem élvezni fogja.

A nagyiknál meg van külön szobánk meg utazó ágyunk és megoldjuk a szopizást meg akár a kocsiban akár máshová elvonulva meg lehet oldani.Ne foglalkozz azzal más mit gondol.

a férjed meg ha szeret és te is őt,le kell ülni vele és megbeszélni mit szeretne.Meg kell neki is értenie azt,hogy te is egész nap a babával vagy mennél te is szívesen bulizni de ez az idő már nem az mint régen.Felnőttek vagytok,babátok van meg kell értenie kötelezettségek vannak.És nem úgy,hogy az egyik megy kikapcsolódni a másik meg nevelje apa büszkeségét.Nálunk is sokszor meg van engedve ,hogy apa elmenjen bár én kértem inkább néha nálunk legyenek és igyanak meg egy pár sört mint,hogy kocsmázzanak,de szerencsére nem olyan típus.

Nekem sincsen sajnos barátnőm a közelben jó lenne néha lemenni valakivel és beszélgetni,de nincs ismerős ,de apa azzal kárpótol minket,hogy sokszor munka után is lemegyünk sétálni meg hétvégén kirándulunk.

1szó mint 100menjetek,élvezzétek a nyarat kiránduljatok,imádni fogja a kicsi meglátod.Ha te feszengsz ő is érzi ha lazán fogod fel azt érzi ez a természetes és ő is jól fogja érezni magát meglátod.

Remélem segítettem!!

Apának meg nem más nőt kell hívogatni hanem téged fagyizni vinni...a más nő is szülhet gyereket ott sem lenne különb,max időt nyerne....na ez csak vicc,de tényleg nőjön fel és vállalja a felelősséget.

Hol laktok?ha Pesten és nem túl messze egymástól akkor talizhatunk is...

2009. máj. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves 10:33-as nagyon aranos vagy és kösz de sajnos én pécsi vagyok igy a tali kizárva hacsak nem jársz erre vagy én arra,de tényleg jo lett volna.Nekem sincsenek barátnőim olyan igaziak,sajnálom!
2009. máj. 15. 10:50
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

szió!nálunk ez úgy alakult,hogy prom kb 2 hetente megy kollégáival pókerezni cserébe én kapok hátmaszit v.mehetek valahova addig ő vigyáz a picinkre.szerintem néha engedd el,de azt tudatosítsd benne,hogy ne csajozzon mert az neked nem fér bele.

anyósóm nekem is szörnyű de 2 hetente 2 órára átmegyünk hozzá,ő sosem jön pedig én nem tiltottam csak ilyen lusti.ha okoskodik mosolyogva közlöm,hogy ez nagyon kedves ötlet de szerencsére már van bevált módszerünk.lehet párod kedvesebb lenne ha látná,hogy jobb a kapcsid anyjával,de mondd el neki ,hogy veled él már nem a kedves mamával ezért veled kell megoldani a problémákat nem anyucival:)mi mind a két gyerkőccel jártunk,járunk társasgba 6 hetes koruktól de csak addig maradunk amíg a pici jól érzi magát és estére pancsira mindig otthon vagyunk(gyerekes barátok,rokonok,kirándulás,strand stb.)jól esik a kikapcsolódás néha.szerintem is megpróbálhatod egy estére anyóspajtira hagyni picidet de először csak egy rövidebb időre aztán ha működik akkor többször,hosszabb ideig is maradhat.próbáld meg újra elcsábítani a párodat és egy napot vita nélkül tölteni,finom kaja ,új frizu,este egy kis papás- mamás:)sok sikert remélem jobb lesz a helyzet nálatok(viták mindenhol vannak ám!nyugi)3hós pasi és 12 éves kiscsaj anyuja

2009. máj. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!